08.01.2013 11:25

Polatali czyli finał Turnieju Czterech Skoczni

Finlandia, Szwajcaria, Czechy i Białoruś. To w tych państwach licealiści oddawali wirtualne skoki narciarskie podczas pierwszego szkolnego Turnieju Czterech Skoczni.
Do zawodów przystąpiło piętnaście osób, w tym jedna dziewczyna. Liderem w Finlandii został Wojciech Żyła z IIIF. Czechy należały do Mateusza Karmańskiwego z IIE i on też objął prowadzenie w klasyfikacji łącznej. Po oddaniu zaległych skoków w dniu dzisiejszym rywalizację w Szwajcarii z najlepszym wynikiem ukończył Wiktor Hałaczkiewicz z kl. IF. Tuż za nim znalazł się Marek Suszalski z IIE i Radziu Deska z IIID. Wiktor został też liderem w klasyfikacji łącznej po trzech zawodach.
Czwarte zawody turnieju to „loty” w Białorusi na skoczni K 220. Najdalej „odleciał” Marek Suszalski, a zaraz za nim znalazł się Wiktor, który oddał najdłuższy skok zawodów (242,5 m).
Zwycięzcą całego Turnieju został Wiktor Hałaczkiewicz (1158,2 pkt), który jako nagrodę otrzymał 50% wpisowego (całe 15 PLN ;). Drugie miejsce i 30% wpisowego (9 PLN) przypadło Markowi Suszalskiemu (1133,7 pkt). Kwotą 6 zł (20% wpisowego) i trzecim miejscem musiał zadowolić się Mateusz Karmański (1120,9 pkt.). Cała trójka oraz Kinga Gil - jedyna dziewczyna uczestnicząca w zawodoach otrzymała pamiątkowe dyplomy.
Wyniki poszczególnych zawodów dostępne są pod powyższymi linkami. Plakat reklamujący imprezę wykonał Piotr Szyma z kl. IE (Thx).