• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

04.03.2013 19:10

Nocna Sztafeta Łyżwiarska

Jeżdżąc na łyżwach w trakcie jednego z wieczornych ślizgów na miejskim lodowisku, jeszcze na długo przed feriami zimowymi zrodził się pomysł nocnej sztafety łyżwiarskiej. Przemyśleniami podzieliłem się z częstochowskim MOSiRem. Podczas studniówki, korzystając z obecności dyrektora MOSiRu w hali Polonia omówiliśmy ogólny zarys imprezy, która ostatecznie odbyła się w dniu wczorajszym.

Na starcie stanęło dwanaście czteroosobowych drużyn, w tym z numerem drugim „Traugutt” w składzie (wg kolejności ślizgów): Mateusz Janosik kl. IE, Szczepan Mejer kl. IIIE, Maciek Salwa kl. IIE oraz Marek Podgórski. Na tafli znaleźli się również – Tomek Rak kl. IIIA (Ice Riders) oraz absolwenci: Czarek Müller (Iskierki) oraz Kuba Makowski (Bractwo Pacyficzne). Zadaniem wszystkich zawodników było pokonanie jak największej liczby okrążeń w ciągu 7 minut. Reprezentacja II LO w sumie przejechała ich 90 (25, 22, 21 i 22), co w łącznej klasyfikacji dało V miejsce (do III zabrakło tylko jednego okrążenia). Po zawodach zgodnie uznaliśmy – do następnej sztafety przygotujemy się dużo lepiej :)

Zwyciężyli (pokonując 94 „kółka”) stali bywalcy miejskiej ślizgawki – drużyna pod nazwą 034. Zdjęcia pochodzą ze strony MOSIR.pl, tam też pełna relacja z zawodów oraz więcej fotek.

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!