• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

05.03.2013 08:17

Trauguciacy czczą pamięć Żołnierzy Wyklętych

Od 2011roku pod hasłem: „Przywróćmy ich pamięci” obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych (nazywanych również Żołnierzami Niezłomnymi). Główną ideą tego państwowego święta jest uświadomienie Polakom, zwłaszcza młodzieży, jaką rolę odegrali żołnierze antykomunistycznego podziemia po II wojnie światowej.

W tym celu 1 marca, pod opieką p.prof. Ireneusza Stasiaka, odwiedziliśmy Ratusz Częstochowski. Spotkanie rozpoczęło się o 13:30. Niestety sam prezydent nie zaszczycił nas swoją obecnością mieliśmy jednak okazję wysłuchać jednego z jego przedstawicieli. Obejrzeliśmy również krótki film dokumentalny pt: „Żołnierze Wyklęci” w realizacji Wincentego Ronisza,  a co najważniejsze wysłuchaliśmy samych kombatantów . Całość przyjęła formę spotkania przy kawie i herbacie.

Jeszcze tego samego dnia o godzinie 17:30 odbyła się msza święta na Jasnej Górze , a po jej zakończeniu przemarsz pod tablicę upamiętniającą  gen. Stanisława Sojczyńskiego - „Warszyca”.

newsa przygotował Dominik Bekus kl. IC

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!