• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

11.03.2013 12:19

W domu Matki

W minioną sobotę, 9 marca, tegoroczni maturzyści, ale również ich rodzice, nauczyciele, Dyrektorzy szkół mieli wspaniałą okazję by we wspólnocie całej Archidiecezji, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo, pielgrzymować na Jasną Górę. Był to czas refleksji i modlitwy o potrzebne łaski na czas egzaminów i o światło Ducha Świętego przy wyborze dalszej drogi życiowej. Uczestniczący w pielgrzymce wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, Mszy św. w jasnogórskiej bazylice, mogli skorzystać z sakramentu pojednania i pokuty, modlili się w Cudownej Kaplicy przed obrazem Czarnej Madonny, a także wysłuchali kilku krótkich prelekcji o trudnych, ale koniecznych i pięknych wyborach życiowych.

Jestem przekonany, że dla grupy uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w pielgrzymce był to czas szczególny i wyjątkowy. Niech Maryja wynagrodzi im trud pielgrzymowania, niech otoczy ich Swoją opieką i wyprosi u Swego Syna potrzebne łaski.

newsa przygotował ks. Rafał Zawisza

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!