• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

19.03.2013 11:31

Oferta wolontariatu ​​​​dla uczniów​

Dzień dobry!        
Nazywam się Paulina Zguda i jestem redaktor naczelną ogólnopolskiego tygodnika młodzieżowego "Outro - wychodzimy poza schemat!". Outro wydawane jest od 2009 roku (pierwotnie jako miesięcznik). Od listopada 2010 roku naszym wydawcą jest Fundacja Nowe Media (www.fundacjanowemedia.org).        

Magazyn tworzony jest przez młodych i dla młodych. Piszemy o kulturze, społeczeństwie, nauce czy sporcie, ale czasopismo tworzą nie tylko dziennikarze, lecz również szereg osób odpowiedzialnych za korektę tekstów, fotoedycję i grafikę oraz skład wydań. Obecnie naszą ekipę tworzy ponad 70 osób z całej Polski, które dzięki uczestnictwu w pracy redakcji zyskują nowe umiejętności, poznają innych młodych ludzi i utrzymują z nimi kontakty, a także zyskują wiele pozytywnych wspomnień.       
Wciąż poszukujemy osób gotowych szerzyć ideę rzetelnego dziennikarstwa oraz kreować otaczającą nas rzeczywistość. Obejmujemy patronaty nad ciekawymi wydarzeniami, współpracujemy z rozmaitymi organizacjami i inicjatywami społecznymi oraz organizujemy warsztaty i spotkania redakcyjne. Młodzi dziennikarze mają okazję przekonać się, jak wygląda korekta tekstów czy praca w zorganizowanym zespole. W wyniku działalności w Outro mogą nabrać doświadczenia i pomysłowości, czyli czegoś niezbędnego w przyszłej karierze dziennikarskiej (i nie tylko dziennikarskiej). Doświadczeni członkowie redakcji wspierają nowicjuszy swoimi radami i uwagami, a młodzi autorzy różnych prac, nie tylko tekstów, mają szansę - często po raz pierwszy - zaprezentować swoje dzieła szerszej publiczności.

Do naszej redakcji może przyłączyć się każdy, kto tylko chciałby spróbować swoich sił w:
-dziennikarstwie,
-fotografii i fotoedycji wydania;
-grafice,
-korekcie tekstów,
-składzie wydania.

Osoby przyjmowane do redakcji nie muszą mieć doświadczenia w powyższych dziedzinach – Outro ma dawać szansę nauki i szlifowania swoich umiejętności. Ważne jest tylko to, by chcieć się uczyć i być zaangażowanym.        
Bardzo prosimy o przekazanie uczniom Państwa szkoły informacji o naszej redakcji i szansie współpracy i rozwoju swoich umiejętności. Zainteresowani mogą zgłaszać się mailem na adres  rekrutacja@outro.pl , w treści wiadomości wpisując parę słów o sobie. Mile widziane będzie również załączenie próbki swojej twórczości.        

Zapraszamy również do lektury numerów Outro na www.outro.pl
Zachęcamy także do odwiedzania nas na Facebooku (www.facebook.com/tygodnik.outro ) oraz na Twitterze:      www.twitter.com/TygodnikOutro

Z poważaniem,
Paulina Zguda

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!