• Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów.

 • 01.02.2019 roku w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie o godzinie 17.30 mamy szansę ponownie pokazać, że bije w nas serce dla „Traugutta”☺ Tym razem Bartek Sieniawski i Paweł Świerczewski wraz z towarzyszącymi im artystami przeniosą nas do rozświetlonego milionem świateł i rozedrganego emocjami Las Vegas- miasta, w którym w ciągu chwili możesz wszystko zyskać i wszystko stracić. Nad projektem czuwa Stowarzyszenie „ Traugutt dla Przyszłości” , a zysk z biletów i aukcji prac plastycznych, jak co roku, zostanie przeznaczony na modernizację kolejnych szkolnych pracowni.

  Bilety w cenie 25 zł. do nabycia od przyszłego tygodnia u wychowawców klas i u p.prof. Agaty Koćwin- Szczepańskiej.

  ZAPRASZAMY!!!

  Stowarzyszenie „ Traugutt dla Przyszłości”

Dzisiaj imieniny obchodzą: prof. Frej Agnieszka, prof. Kołodziejek Agnieszka, prof. Mroczek Agnieszka

17.04.2013 12:40

HARMONOGRAM REKRUTACJI ELEKTRONICZNEJ NA UCZELNIE WYŻSZE

Drodzy Maturzyści,

ze względu na to, że dobiegły mnie informacje iż macie trudności z „ogarnięciem” systemu rekrutacji na uczelnie wyższe, przedstawiam harmonogram rekrutacji.

Musicie pamiętać, że rekrutacja na studia różni się od rekrutacji do szkoły średniej. Myśląc o trzech różnych uczelniach, przechodzicie trzykrotnie przez system rekrutacji. Każda bowiem uczelnia wyższa ma swój własny system rekrutacji.

HARMONOGRAM REKRUTACJI ELEKTRONICZNEJ NA UCZELNIE WYŻSZE:

1. rozpoczęcie zapisów na studia (rejestracja w internetowym systemie uczelnianym):

Koniec maja/początek czerwca (każda uczelnia podaje swój własny termin, widoczny na stronie internetowej uczelni w zakładce harmonogram rekrutacji). W tym czasie zakładacie swoje indywidualne konto, podajecie swoje dane osobowe, wybieracie kierunki studiów. Do otrzymaniu wyników z egzaminu maturalnego, wpisujecie je w swój profil.

 

2. termin dokonywania opłat rekrutacyjnych

Opłat rekrutacyjnych dokonuje się w okresie trwania naboru na studia wyższe, jednak część uczelni podaje konkretne terminy, np. dwa ostatnie dni naboru na studia. Kwota rekrutacyjna przeważnie wynosi 70-100 zł na uczelniach państwowych. Musicie dokładnie zapoznać się z regulaminem uczelnianym, ponieważ może okazać się, że na wybranej przez was uczelni dokonuje się kilka opłat rekrutacyjnych za każdy kierunek (wybieracie 3 kierunki i płacicie 3 razy opłatę rekrutacyjną). Na innych z kolei uczelniach obowiązuje tylko jedna opłata rekrutacyjna nawet w przypadku wyboru dwóch czy więcej kierunków.

 

3. ogłoszenie wyników matur

Nastąpi 28 czerwca 2013- począwszy od tego dnia, wyniki egzaminu możecie dopisywać do swoich profili w systemie uczelnianym.

 

4. ogłoszenie wyników rekrutacji na studia

Około 10 lipca ( każda uczelnia podaje swój indywidualny termin)

 

5. przyjmowanie podań od osób zakwalifikowanych na studia

10 - 24 lipca ( każda uczelnia podaje swój indywidualny termin)

W międzyczasie uczelnie tworzą listę osób, które mogą ubiegać się o przyjęcie na studia w II turze.

 

6. ogłoszenie listy osób przyjętych na studia

15 – 24 lipca ( każda uczelnia podaje swój indywidualny termin)

 

JEŻELI MACIE JAKIEKOLWIEK NIEJASNOŚCI ZWIĄZANE Z SYSTEMEM REKRUTACJI, BĄDŹ MACIE INNE PYTANIA, ZAPRASZAM DO POKOJU DORADCY ZAWODOWEGO (NA WPROST POKOJU PEDAGOGA). MOŻECIE TEŻ KONTAKTOWAĆ SIĘ ZE MNĄ MAILOWO: malwina.konatowska@traugutt.net

prof. Rogala-Konatowska Malwina

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 11
  • Wt
  • 20
  • Śr
  • 4
  • Czw
  • 30
  • Pt
  • 22