• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

  Komitet Organizacyjny

 • Drodzy Uczniowie nie przychodzicie do szkoły, jednak OBOWIĄZKOWO uczestniczycie w nauczaniu zdalnym. Nauczyciele w dzienniku elektronicznym w zakładce „praca domowa” będą zamieszczali dla Was informacje dotyczące zadań do wykonania.

  Dyrekcja Szkoły

17.04.2013 12:40

HARMONOGRAM REKRUTACJI ELEKTRONICZNEJ NA UCZELNIE WYŻSZE

Drodzy Maturzyści,

ze względu na to, że dobiegły mnie informacje iż macie trudności z „ogarnięciem” systemu rekrutacji na uczelnie wyższe, przedstawiam harmonogram rekrutacji.

Musicie pamiętać, że rekrutacja na studia różni się od rekrutacji do szkoły średniej. Myśląc o trzech różnych uczelniach, przechodzicie trzykrotnie przez system rekrutacji. Każda bowiem uczelnia wyższa ma swój własny system rekrutacji.

HARMONOGRAM REKRUTACJI ELEKTRONICZNEJ NA UCZELNIE WYŻSZE:

1. rozpoczęcie zapisów na studia (rejestracja w internetowym systemie uczelnianym):

Koniec maja/początek czerwca (każda uczelnia podaje swój własny termin, widoczny na stronie internetowej uczelni w zakładce harmonogram rekrutacji). W tym czasie zakładacie swoje indywidualne konto, podajecie swoje dane osobowe, wybieracie kierunki studiów. Do otrzymaniu wyników z egzaminu maturalnego, wpisujecie je w swój profil.

 

2. termin dokonywania opłat rekrutacyjnych

Opłat rekrutacyjnych dokonuje się w okresie trwania naboru na studia wyższe, jednak część uczelni podaje konkretne terminy, np. dwa ostatnie dni naboru na studia. Kwota rekrutacyjna przeważnie wynosi 70-100 zł na uczelniach państwowych. Musicie dokładnie zapoznać się z regulaminem uczelnianym, ponieważ może okazać się, że na wybranej przez was uczelni dokonuje się kilka opłat rekrutacyjnych za każdy kierunek (wybieracie 3 kierunki i płacicie 3 razy opłatę rekrutacyjną). Na innych z kolei uczelniach obowiązuje tylko jedna opłata rekrutacyjna nawet w przypadku wyboru dwóch czy więcej kierunków.

 

3. ogłoszenie wyników matur

Nastąpi 28 czerwca 2013- począwszy od tego dnia, wyniki egzaminu możecie dopisywać do swoich profili w systemie uczelnianym.

 

4. ogłoszenie wyników rekrutacji na studia

Około 10 lipca ( każda uczelnia podaje swój indywidualny termin)

 

5. przyjmowanie podań od osób zakwalifikowanych na studia

10 - 24 lipca ( każda uczelnia podaje swój indywidualny termin)

W międzyczasie uczelnie tworzą listę osób, które mogą ubiegać się o przyjęcie na studia w II turze.

 

6. ogłoszenie listy osób przyjętych na studia

15 – 24 lipca ( każda uczelnia podaje swój indywidualny termin)

 

JEŻELI MACIE JAKIEKOLWIEK NIEJASNOŚCI ZWIĄZANE Z SYSTEMEM REKRUTACJI, BĄDŹ MACIE INNE PYTANIA, ZAPRASZAM DO POKOJU DORADCY ZAWODOWEGO (NA WPROST POKOJU PEDAGOGA). MOŻECIE TEŻ KONTAKTOWAĆ SIĘ ZE MNĄ MAILOWO: malwina.konatowska@traugutt.net

prof. Rogala-Konatowska Malwina

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -