• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

18.05.2013 19:30

Majówka Trauguciaków we Włoszech

Bibione

Kolejny rok z rzędu uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność spędzić wolne od nauki dni we włoskim kurorcie - Bibione nad Adriatykiem. W wycieczce zorganizowanej dzięki uprzejmości p.prof. Jarosława Skrzypczyka wzięły udział osoby głównie z kl. Ic i IIb.
W piątek 26 kwietnia, kiedy pożegnaliśmy już klasy trzecie, popędziliśmy do domów, by spakować stroje kąpielowe i kremy z filtrem, a następnie, z nadzieją na piękną pogodę, wyruszyliśmy spod Hali Polonia.
W ciągu tygodnia naszego pobytu mieliśmy okazję zwiedzić urokliwe okolice północnych Włoch. Choć pogoda nie zawsze dopisywała (dobrze, że zabraliśmy też przezornie ciepłe płaszczyki), spędzaliśmy aktywnie czas. Udaliśmy się do Zoo w Lignano, gdzie jako profil przyrodniczy uczyliśmy się o trybie życia wielu egzotycznych zwierząt, a także korzystaliśmy z okazji, by poczuć zapach kwiatów, dla których rozwoju nie ma warunków w polskim klimacie. Podczas prawdziwie południowoeuropejskiego, słonecznego dnia odbył się nasz rejs przez Lagunę Wenecką. Następnie zmęczeni upałem, po zwiedzeniu miasta, ochłonęliśmy przez chwilkę w murach Bazyliki św. Marka.
Fotorelacja z naszych licznych przygód już wkrótce pojawi się na stronie szkoły.
Pragniemy serdecznie podziękować za opiekę naszym wyrozumiałym nauczycielom: p.prof. Wiesławie Mecmajer, p.prof. Agnieszce Kołodziejek oraz p.prof. Jarosławowi Skrzypczykowi, a także Dyrekcji za wyrażenie zgody na te małe wakacje.

Eliza Noremberg

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!