• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

28.05.2013 17:26

Hoży, attaché, kszyk i inne ortograficzne pułapki niestraszne Trauguciakom

28 maja odbyło się dyktando "MISTRZ ORTOGRAFII 2013" organizowane po raz pierwszy przez Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie oraz dziennik "Życie Częstochowy i Powiatu", w którym brały udział szkoły ponadgimnazjalne z naszego miasta i okolic. Do udziału zgłosiło się 8 uczniów z naszej szkoły pod opieką prof. Marka Podgórskiego.

Po kilkudziesięciominutowym zmaganiu się z długim, pełnym ortograficznych i interpunkcyjnych pułapek tekstem, uczestnicy udali się na przerwę, podczas której jury sprawdzało wszystkie prace.

Po ogłoszeniu werdyktu okazało się, że potrzebna jest dogrywka, która wyłoniła V-ce Mistrzynię owego konkursu - Aleksandrę Jackowską z klasy II F. Nagrodą był puchar oraz półroczny kurs językowy w Empik School, a także... napisanie newsa na stronie szkoły :)

Nasze liceum również otrzymało nagrodę- puchar z tytułem Kuźni Ortografii.

Aleksandra Jackowska

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!