• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

29.05.2013 08:17

Marsz Różowej Wstążki

W miniony piątek grupa Trauguciaków z IIb wraz z p.prof. Jarosławem Skrzypczykiem uczestniczyła w pochodzie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki, którego celem było zwrócenie uwagi na problem walki z rakiem piersi.
Wraz z uczniami innych częstochowskich szkół przemierzyliśmy Al. NMP w stronę Placu Biegańskiego, gdzie organizatorzy uświadamiali uczestników, jak ważne powinny być dla każdej kobiety regularne badania profilaktyczne. Częstochowianki miały okazję skorzystać z bezpłatnej mammografii, USG, a także m.in. skontrolować stan tarczycy. Ponurą aurę towarzyszącą nam w tym dniu rozświetlały występy miejscowych zespołów muzycznych oraz popisy maluchów przygotowane pod kątem zbliżającego się Dnia Matki.
Klasa IIb jest bardzo zadowolona z wyróżnienia, jakim była reprezentacja naszej szkoły w słusznej sprawie.

Eliza Noremberg

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!