• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

17.06.2013 11:47

O niebezpieczeństwie pogrążania się w ambitnych snach

W zeszły poniedziałek na deskach częstochowskiego teatru zagościł "Traugutt". Grupa pod przewodnictwem aktora p.  Adama Hutyry zagrała komedię pod tytułem „O niebezpieczeństwie pogrążania się w ambitnych snach”. Chociaż role postaciowe były tylko trzy – Piotr Iwanycz (Szymon Kowalik), Fiedosja Karpowna (Laura Nicpoń) i Tajemniczy Nieznajomy (Damian Kozieł), cała grupa brała czynny udział w wydarzeniach na scenie, grając kucharki, lokajów, konie, nie do końca sprawne umysłowo dzieci, umierające matki, fantazje senne Piotra Iwanycza i co tam jeszcze dało się wymyślić. Młodzi aktorzy twierdzą, że nawet jeśli nie wygrają przeglądu, to i tak bawili się świetnie a publiczność razem z nimi, o czym mogli się przekonać także nauczyciele, rodzice i uczniowie Traugutta we wtorek i w środę. Swój pierwszy występ i tak uważamy za sukces; dwa tygodnie wcześniej byliśmy przekonani, że w ogóle nic nie wystawimy, bo tekstu, ruchu scenicznego i problemów technicznych – zwłaszcza z drzwiami, które w końcu zostały przytwierdzone do ramy za pomocą pianki i drutu – było tyle, że trzeba było się zwalniać z lekcji, żeby zdążyć w terminie. Na szczęście jakoś przeboleliśmy ten fakt i sztukę udało się zrealizować.Chociaż koło zaczęło działać już w październiku, próby z tekstem zaczęły się dopiero na przełomie listopada i grudnia. Wcześniej – warsztatówka. Jak powiedziała Pani Profesor Gołębiowska, „scena to dżungla”: trudno wybierać się tam bez przygotowania.

Ze względu na pozytywne przyjęcie liczymy na to, że uda się zagrać coś jeszcze w przyszłym roku, i że tym razem odbędzie się to w nieco mniej stresujących okolicznościach.

W sztuce udział wzięli:
Szymon Kowalik
Laura Nicpoń
Damian Kozieł
Agnieszka Olewicz
Ola Bojko
Ada Szczepaniak
Kasia Buca
Milena Kamińska
Julia Abratańska

... I Magda Sitkiewicz, której szczególnie dziękujemy za drzwi. Bez nich spektakl w ogóle by się nie odbył.

newsa przygotowała Agnieszka Olewicz

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!