• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

21.06.2013 18:08

Propozycja dla uczniów klas drugich LO

Witam serdecznie,

mając na uwadze kończący się rok szkolny i dwa miesiące wolnego dla uczniów drugich klas, którzy od września będa pracować nad wiedzą potrzebą do matury, a w konsekwencji wyników pozwalających dostać się (lub nie) na wybrane kierunki studiów, jako Redaktor Naczelny Siatkowka24.pl chciałbym zaproponować dla części takich osób, przede wszystkim na profilach humanistycznych, możliwość sprawdzenia się w pracy w redakcji.

Takie doświadczenie pomoże odkryć nową pasję, albo zweryfikuje wyobrażenie na temat dziennikarstwa i pomoże zmienić plany jeśli ktoś planował studia w tym kierunku. Osoby w wieku licealistów nie mają szans zaistnieć i przekonać się o pracy w wielu redakcjach, dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się współpraca z serwisem, który tworzę od początku i w którym dużo osób rozpoczynało swoją przygodę. Były osoby, które zaczynały w redakcji jako amatorzy, ale mogli zdobyć doświadczenie i wiele się nauczyć. Przede wszystkim dzięki obecności osób, które w tej branży działają znacznie dłużej, pracują też z agencjami fotograficznymi, albo są blisko związane z klubami.

Zależy mi na nowych osobach, które będą kreatywne, solidne, zaangażowane, by doskonalić swoje umiejętności i podnosić warsztat dziennikarski. Dodam, że Siatkowka24.pl nie jest traktowana tylko jako jeden z setek amatorskich serwisów. Działamy w zgodzie z wyznaczonymi założeniami, oczywiście w razie potrzeby możliwa jest weryfikacja wpisu w sądowym rejestrze dzienników i czasopism, czy numeru ISSN nadanego przez Bibliotekę Narodową.

W liceum w mieście "siatkarskim" na pewno są również kibice i osoby, które chciałyby nie tylko oglądać wydarzenia siatkarskie, ale także uczestniczyć w nich jako pośrednik między bezpośrednimi zdarzeniami a innymi kibicami. Taką możliwość daje współpraca z serwisem, a przede wszystkim pozwala na uzyskanie akredytacji prasowych.

W związku z powyższym chciałbym zapytać o możliwość zainteresowania uczniów klas drugich propozycją współpracy i rozwijania się nie tylko przez to co szkoła sama w sobie przekazuje zgodnie z programem nauczania, ale także przez nowe doświadczenia. Zwyczajem na zakończenie roku szkolnego zawsze jest spotkanie wychowawców klas z uczniami, myślę że to byłby dobry moment, by wspomnieć w dwóch słowach dla zainteresowanych, a oni znajdą więcej informacji na Siatkowka24.pl. W ramach wdzięczności mogę zagwarantować udział serwisu jako patrona medialnego jeśli liceum zorganizuje wydarzenie związane z siatkówką. Współpracujemy w takim charakterze ze Szczecińską Amatorską Ligą Piłki Siatkowej, dlatego myślę, że również z Państwem, jako przedstawicielami liceum, będzie możliwe osiągnięcie porozumienia.


Z wyrazami szacunku
Mateusz Chmiel
Redaktor Naczelny
Siatkowka24.pl

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!