• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

22.08.2013 08:59

Paryż i Lazurowe Wybrzeże

Dzień po zakończeniu roku szkolnego grupa uczniów z naszego liceum, wraz z uczniami z zaprzyjaźnionych szkół udała się w kierunku światowej stolicy mody. Po drodze zwiedziliśmy piękną, gotycką katedrę w Reims, miejsce koronacji królów Francuskich.

Pierwszym etapem naszej podróży był Wersal, gdzie zamieszkaliśmy w niewielkim, ale bardzo przyjemnym Hostelu, a przy okazji mogliśmy obejrzeć i podziwiać letni pałac królów francuskich oraz jego ogrody. Kolejne cztery dni spędziliśmy na zwiedzaniu tak pięknego miasta jakim jest Paryż, od rana do wieczora zaglądaliśmy w jego różne zakamarki, od miejsc bardzo znanych jak Tour Eiffel czy Notre-Dame po te rzadziej odwiedzane. 
Po dniach wypełnionych wędrówkami i zwiedzaniem udaliśmy się na południe Francji, gdzie oczom naszym ukazał się lazur morza śródziemnego i piękne południowe słońce. Na kempingu na przedmieściach Antibes spędziliśmy kolejnych siedem dni, korzystając z plaży i uroków miejscowości nadmorskich oraz zwiedzając w tym czasie Cannes, Niceę, Biot, Monaco i Monte Carlo. Ostatnim etapem naszej podróży było Bibione we Włoszech, gdzie również mieliśmy okazję zażywać kąpieli słonecznych i wodnych.

Myślę, że pobyt na francuskiej ziemi pozostawi w pamięci wszystkich uczestników wyprawy niezapomniany ślad.

newsa przygotowała i zdjęcia nadesłała p.prof. Ewa Ludwin

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!