• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

02.09.2013 16:44

Koniec laby ! Czas na naukę!

I nadszedł ten dzień, kiedy powróciliśmy w mury Naszej ukochanej szkoły po dwóch niezapomnianych miesiącach wrażeń i spokojnego lenistwa. Pełni energii i spragnieni wiedzy jesteśmy gotowi na nowe wyzwania czekające na Nas w tym roku szkolnym.

Uroczystości rozpoczęliśmy o godzinie 9. Pani dyrektor Małgorzata Jackowska przywitała Nas ciepłymi słowami i łacińską sentencją "Quidquid discis tibi discis". Pierwszą część stanowiły obchody o charakterze patriotycznym, nawiązujące do 74. już rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie wraz z gronem pedagogicznym odśpiewali hymn Polski oraz uczcili minutą ciszy poległych rodaków, którzy oddali życie za ojczyznę. Następnie przeszliśmy do części artystycznej, w której uczniowie zaprezentowali wiersze oraz piosenki wykonane przez: Igę Komorowską, Magdę Sitkiewicz, Damiana Hyrę oraz Kingę Kępę.

Podczas rozpoczęcia dla klas I odbyło się uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły przez delegatów każdej klasy, które poprowadził pedagog szkoły Marek Podgórski.

Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialna była klasa IIF pod okiem wychowawcy p. prof. Ewy Kowalik.

Jakub Gizler

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!