• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

16.09.2013 08:20

Festiwal Dekonstrukcji Słowa - Czytaj!

Po raz trzeci został ogłoszony konkurs na recenzję książki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: 
"CZYTAJ I PISZ" 
Zasady uczestnictwa:
1. Konkurs Czytaj i pisz jest częścią Festiwalu Dekonstrukcji Słowa Czytaj!, który jest niezależną, społeczną inicjatywą czytających mieszkańców Częstochowy. 
2. Celem konkursu – podobnie jak całego festiwalu – jest propagowanie czytelnictwa, jako części kultury wysokiej, która jest jedyną alternatywą wobec byle jakości i komercjalizacji życia proponowanego przez media oraz wszechobecnego konsumpcjonizmu. 
3. Konkurs skierowany jest do czytającej i dopiero zaczynającej swoją przygodę z książką młodzieży częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych.
4. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie recenzji dowolnej książki (powieści, tomu poezji, dramatu, zbioru opowiadań itd.), która powstała w XXI w.
5. Recenzja ma się składać z maksymalnie 6000 znaków (około 2 stron fontem Times New Roman nr 12).
6. Prace należy przysyłać w formacie .doc na adres tomasz@czytaj.festiwal.info do 10 października 2013 r.
7. Prace oceni specjalnie powołane jury konkursowe, w skład którego wejdą: Wioletta Grzegorzewska (częstochowska poetka obecnie mieszkająca w Wielkiej Brytanii, autorka kilku tomów poetyckich, laureatka konkursów literackich), Piotr Nita (poeta, twórca niezależnego teatru w Częstochowie, pedagog i pmysłodawca Pogotowia Poetyckiego), Sławek Domański (krytyk literacki i filmowy związany z portalem lubimyczytac.pl, pedagog)
8. Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe.
9. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie, dn. 18.10.2013.
10. O ewentualnych zmianach terminu rozstrzygnięcia organizator poinformuje osobnym ogłoszeniem umieszczonym na stronie internetowej czytaj.festiwal.info i na profilu facebook.com/czytaj

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!