24.09.2013 14:41

Pobiegali, poskakali i popchali

Przy dość wietrznej i rześkiej, choć w większości słonecznej pogodzie dziewczęta i chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali we wtorek na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w ramach Szkolnej Ligi L-A.
Jak poszło naszym? Używając uczniowskiego slangu - szału nie było. Dziewczęta (które dominują w "Traugucie") w ostatecznej rywalizacji zajęły VII miejsce. Pokonał nas nawet TZN (piszę "nawet", bo chyba wszyscy wiedzą, że to szkoła "męska" i dziewcząt tam niewiele). Gratulacje należą się wszystkim startującym przedstawicielkom płci pięknej z II LO, które broniły honoru szkoły, a w szczególności Wiktorii Mach (400m).
Lepiej spisali się panowie, którzy ostatecznie zajęli V miejsce, ustępując miejsca tym razem typowo męskim szkołom takim jak "Prus" czy TZN. Najlepiej wypadła sztafeta 4x100m, oraz Filip Ciszewski (kula) i Igor Dobosz (100m).

Wybrane wyniki (kopia ze strony Szkolnego Związku Sportowego)

Dziewczęta

400m. (25 startujących)

  1. Pierzyna Ewelina                                 VII LO   59,21
  2. Radosz Aleksandra                              IX LO    1,09,79
  3. Mach Wiktoria                                      II LO     1,10,12

Punktacja drużynowa –dziewcząt

  1. VII LO im.M.Kopernika                   1024pkt.
  2. IV LO im.H.Sienkiewicza                 1011
  3. VIII LO Samorządowe                      972
  4. IX LO im.CK Norwida                        931
  5. ZSTiO im.S.Żeromskiego                 896
  6. TZN im.W.Sikorskiego                     894
  7. II LO im.R.Traugutta                       842
  8. ZS im.J.Kochanowskiego                 829
  9. ZS Ekonomicznych                          800
  10. V LO im.A.Mickiewicza                     791
  11. I LO im.J.Słowackiego                     698
  12. ZS Gastronomicznych                     512
  13. III LO im.W.Biegańskiego               324
  14. ZS im.B.Prusa                                  302

Chłopcy

Sztafety 4x100 (14 sztafet)

  1. ZSTiO 45,39
  2. TZN 47,94
  3. II LO 49,45

100m. (29 startujących)

  1. Mosakowski Mateusz                        ZSTiO
  2. Błasik Adam                                      ZSTiO
  3. Juszczyk Michał                                ZS Prus
  4. Dobosz Igor                                      II LO
  5. Danielak Adam                                 ZST
  6. Ścigała Dawid                                   TZN
  7. Musiał Radosław                               IV LO
  8. Uljański Rafał                                   II LO

Kula (28 startujących)

  1. Korzekwa Klaudiusz                           IX LO
  2. Mielak Marcin                                     IX LO
  3. Ziobrowski Damian                            TZN
  4. Ciszewski Filip                                   II LO

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA –chłopcy

  1. ZSTiO im.S.Żeromskiego                  1112pkt
  2. IX LO im.CK Norwida                         1004
  3. TZN im.W.Sikorskiego                      927
  4. ZS im.B.Prusa                                   895
  5. II LO im.R Traugutta                        876
  6. ZS im.J.Kochanowskiego                 846
  7. ZS Sam.-Budowlanych                     820
  8. ZS Technicznych                              802
  9. VII LO im.M. Kopernika                    792
  10. IV LO im.H.Sienkiewicza                  788
  11. ZS Gastronomicznych                      774
  12. V LO im.A.Mickiewicza                     748
  13. ZSME im.K.Pułaskiego                      622
  14. ZS Ekonomicznych                           602
  15. VIII LO Samorządowe                      600
  16. III LO im.W.Biegańskiego                209

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!