• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

01.10.2013 23:45

Koncert charytatywny

"People Help The People"...

Tytułowe słowa utworu pewnej 17 letniej artystki bardzo trafnie oddają to, co działo się 1 października w naszej szkole. Na 7 godzinie lekcyjnej mała sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi uczniami, którzy przyszli na koncert charytatywny. Dzięki staraniom kilku dziewczyn z klasy 2F - Dominiki Żurek, Ady Gworys, Julii Raj, Oli Ludwin oraz Julii Pożarlik (2A) udało się zorganizować występ uczniów naszego LO połączony ze zbiórką pieniędzy na rzecz chorej na nowotwór czternastoletniej Julii Janik.

O godz. 13:40 uczniowie szybko i sprawnie zajęli miejsca. Po krótkim powitaniu Monika Mosiołek (2E) odczytała list napisany specjalnie do nas przez Julkę, w którym opisała swoją sytuację i podziękowała nam za podjęcie tej inicjatywy. Na rzutniku została wyświetlona prezentacja przygotowana przez Adę, zawierająca historię choroby dziewczyny oraz sesję zdjęciową. Następnie rozpoczęły się występy uczniów naszej szkoły. Na początku w melancholijny nastrój wprawiła nas Agata Dziarmagowska (1A) wykonując utwór "Read All About It". Po gromkich brawach scenę zajęła Ewelina Karlińska z tej samej klasy, śpiewając dobrze wszystkim znaną "Piosenkę księżycową". Chwilkę później zaprezentowała się Wiktoria Boral (1F) w świetnym wykonaniu "Your Song" Ellie Goulding. Nowe uczennice „Traugutta” spisały się świetnie i mam nadzieję, że często będziemy mogli ich słuchać podczas szkolnych eventów. Po pierwszakach przyszła pora na szerzej znanych w trauguttowej społeczności wokalistów: Martynę Pydzińską (tak ładnie zaśpiewanego "Hallelujah" dawno nie słyszałem :) ) i Damiana Hyrę ("Byłaś serca biciem" A. Zauchy). Oboje z klasy 2A. Na koniec nieco zmieniliśmy klimaty. Dlaczego? Ponieważ na scenę wbili Gaduła&Sas czyli Filip Kampka i Piotrek Suskiewicz. Pod sceną zgromadził się mały tłum, by przez chwilę pobawić się przy autorskich kawałkach chłopaków. Podejrzewam, że koncert mógłby potrwać spokojnie godzinę dłużej, jednak nasz czas był ograniczony, dlatego po dwóch utworach  wróciliśmy na swoje miejsca. Na koniec odbyła się licytacja wystawionego przez prof. Bojanka urządzenia zwanego "Budda Machine", które przywiózł z Chin.

Ponadto uczniowie w klasach mogli połączyć siły i zebrać wspólnie pieniądze. Pięciu klasom które zebrały największą kwotę zostały przyznane prace pochodzące ze Szkoły Artystycznej VERSO, oraz fotografie Bartka Rogowskiego (1D).

W sumie udało się uzbierać 1852,40 zł. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zebrania tej kwoty. 
Podziękowania należą się również Marcie Czai, Mateuszowi Janosikowi (i ekipie technicznej pomagającej rozstawić sprzęt) i Przemkowi Łyszczarzowi za pomoc przy przygotowaniu i posprzątaniu sali. 

Cześć!

Jestem Julia mam 14 lat  od 4 miesięcy walczę z chorobą nowotworową. Moja choroba umiejscowiła się w prawej nodze, co utrudnia mi poruszanie .

Chciałam Wam bardzo podziękować  za podjętą inicjatywę pomocy w zbieraniu środków na moje dalsze leczenie . Jest to dla mnie bardzo ważne, gdyż motywuje mnie to do  dalszej walki z chorobą .

Choroba pokrzyżowała mi jak na razie wiele planów, ale mam nadzieję, że nie pokrzyżuje ich już więcej . Jednym z nich  jest dostanie się do tej szkoły,  wiec myślę że już za dwa lata będę mogła podziękować Wam osobiście, ale teraz uniemożliwia mi to brak odporności, więc po prostu dziękuję

Julia
http://julka-juliaaaa.blogspot.com


Michał Kluba

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!