• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

02.10.2013 17:38

Pojedynek płci pięknej

Od dawna w dziejach szkoły nie było sytuacji, gdzie w wyborach do Samorządu Uczniowskiego startuje jedynie płeć piękna. Trzy uczennice Marta Czaja (2d), Kaludia Kocaj (2d) i Katarzyna Kupich (1f) postanowiły stawić czoła zaszczytnej funkcji bycia przewodniczącą. W pierwszej części debaty kandydaci dokonali autoprezentacji. Jedni lepiej, drudzy gorzej porwali serca publiczności. Niewątpliwie czas był przeszkodą do przedstawienia wszystkich postulatów wyborczych. Druga część debaty cieszyła się największym zainteresowaniem. Uczniowie "Traugutta" chętnie zadawali pytania, wprawiając niekiedy kandydatów w zakłopotanie.  Każdy uczestnik debaty czujnie obserwował i słuchał odpowiedzi, gdyż rzutowało to na decyzję, jaką podejmie w piątek przy głosowaniu. Niewątpliwie kandydaci byli zestresowani, lecz jest to zrozumiałe. Każdy z nich chciał wypaść jak najlepiej, zdobyć wyborców. Wystąpienie publiczne jest wystawieniem się na krytykę. Dlatego dla mnie już sam fakt zmierzenia się z tym jest aktem odwagi. Mam nadzieję, że zapał, który mieli kandydaci nie umrze śmiercią naturalną, lecz będzie trwał. Jak Wy oceniacie dzisiejszą debatę? Wywołała w Was pozytywne emocje, czy rozczarowała?

Zapraszam w piątek na wybory. Sądzę, że dzisiejszy dzień pozwolił Wam poznać kandydatów i wystawić im ocenę.

Będzie także dostępny film z debaty na youtube dla tych, którzy nie mieli okazji obejrzeć jej na żywo.

Podziękowania dla kamerzysty – Adama Dłubaka (3e) oraz fotografów Karoliny Biskup (3a) i Piotra Szymy (2e). Ukłony należą się także Michałowi Klubie (2e), który prowadził dzisiejszą debatę i czuwał nad jej kulturalnym przebiegiem. Techniczni także zasługują na podziękowanie.

Aleksandra Chatys

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!