• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

03.10.2013 20:46

Śniadanie to podstawa

Niby wszyscy o tym wiemy. Śniadanie to jeden z ważniejszych posiłków w ciągu dnia. Co z tego, skoro wielu nastolatków (i tu przeważają dziewczęta) po prostu go nie je. Przekonani, że dzięki temu schudną, pewni tego, że mogą nadrobić drugim śniadaniem etc.
O tym, że to prawdą nie jest mogli przekonać się uczestnicy dzisiejszych spotkań z panią dietetyk. Organizowana przez Naturhose akcja „Uwaga! Nadwaga” przyciągnęła do świetlicy grono spragnionych wiedzy na temat prawidłowego odżywiania się (i raczej nie były to osoby z nadwagą). Piramida żywieniowa, systematyczność spożywania posiłków, rezygnacja z żywności wysoce przetworzonej na rzecz naturalnych produktów to tylko wybrane tematy poruszone podczas spotkania. Inna tematyka dla dziewcząt (co zrobić, żeby schudnąć), inna dla chłopców (tutaj dokładnie odwrotnie – jak przybrać na masie). 45 minut spotkania upłynęło bardzo szybko. Miejmy nadzieję, że wiedza zdobyta dzisiaj nie wyparuje nam z głów równie prędko.

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!