• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

25.10.2013 08:54

Chiny od Konfucjusza do Jackie Chana

Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych roczników 1995-1997 do udziału w IV edycji konkursu „Chiny od Konfucjusza do Jackie Chana”.

Najważniejszym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania chińską historią i kulturą wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Główną nagrodą w konkursie dla 3 osób z największą ilością punktów jest uczestnictwo w wakacyjnym obozie językowym w Pekinie wraz z przelotem. Nagrodami dodatkowymi dla uczestników oraz nauczycieli będą również roczne i semestralne kursy języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza w Krakowie.

Konkurs „Chiny od Konfucjusza do Jackie Chana” składał będzie się z 2 etapów: w pierwszej części uczniowie będą musieli rozwiązać test składający się z 50 pytań. W drugim etapie uczestnicy będą musieli omówić 2 zagadnienia z listy pytań przesłanych im przez organizatora. Finał konkursu odbędzie się 14 grudnia 2013 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (część pisemna w Auditorium Maximum, natomiast część ustna w siedzibie Instytucie Konfucjusza).

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdą Państwo na stronie www.instytutkonfucjusza.pl oraz w przesłanych załącznikach. Zgłoszenia na konkurs przyjmujemy do 8 grudnia 2013 roku. Liczymy na pozytywną reakcję i zapraszamy uczniów do zgłaszania udziału w konkursie.

 

Z poważaniem,

 

dr Joanna Wardęga

Normal 0 21 false false false PL ZH-CN X-NONE Dyrektor Centrum Języka i Kultury Chińskiej 
Instytut Konfucjusza w Krakowie 
Uniwersytet Jagielloński 
ul. Radziwiłłowska 4 
31-026 Kraków 
tel. +48 12 4211061 
www.instytutkonfucjusza.pl

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!