• Drodzy Uczniowie nie przychodzicie do szkoły, jednak OBOWIĄZKOWO uczestniczycie w nauczaniu zdalnym. Nauczyciele w dzienniku elektronicznym w zakładce „praca domowa” będą zamieszczali dla Was informacje dotyczące zadań do wykonania.

  Dyrekcja Szkoły

 • 100-lecie II LO Romualda Traugutta w Czestochowie

  Drodzy Trauguciacy,

  Rok 2020 jest rokiem stulecia funkcjonowania naszej szkoły pod patronatem Romualda Traugutta. W ciągu stu lat istnienia mury naszego liceum opuściły tysiące absolwentów. Niezależnie od tego, jak potoczyły się ich losy w dorosłym życiu, absolwenci pozostają na zawsze członkami rodziny Trauguciaków.

  W dniach od 16 do 18 października 2020 roku zamierzamy hucznie świętować jubileusz stulecia naszej Alma Mater. Na rodzinne spotkanie z okazji tej uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów.

  Komitet Organizacyjny

  Program zjazdu czytaj

  Pakiety sponsorskie czytaj


 • Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, działające przy naszej szkole zachęca do wsparcia działań statutowych  poprzez odpisanie 1% podatku dochodowego!!!

  OD DNIA 29 CZERWCA 2010 ROKU  STOWARZYSZENIE TRAUGUTT DLA PRZYSZŁOŚCI  JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO (Numer KRS: 290637.

  PRZEZNACZ 1% SWOJEGO PODATKU NA UFUNDOWANIE STYPENDIÓW DLA UZDOLNIONYCH „TRAUGUCIAKÓW” MAJĄCYCH TRUDNĄ SYTUACJĘ MATERIALNĄ.

  Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, 42-200 Częstochowa, ul.   Kilińskiego 62

  Nr konta: 51 1050 1142 1000 0023 2886 7342

  Przekaż 1 procent podatku na II LO w Częstochowie

24.09.2010 20:05

Konkurs "Wypromuj Swoją Małą Ojczyznę"

 Rafał Pszczółkowski     Uczeń kl. IIa - Rafał Pszczółkowski oraz pani prof. Wiesława Mecmajer udali się 20 września bieżącego roku do Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Częstochowie na ogłoszenie wyników konkursu "Wypromuj Swoją Małą Ojczyznę". Dotyczył on zagadnienia patriotyzmu lokalnego i polegał na stworzeniu prezentacji multimedialnej promującej daną miejscowość/gminę/powiat etc. Z lekko pesymistycznym nastawieniem (uznanie pani prof. Mecmajer to jedna z cenniejszych i trudno osiągalnych wartości ;) i dozą humoru ("Nie założyłeś białej koszuli, ale.. przecież nie będziesz wychodził na środek") zdołali się nieznacznie spóźnić, acz dotarli.
Gdy nastąpił moment odczytania wyników, oglądający sufit Rafał w niebieskiej (!) koszuli musiał podołać i na środku (!) odebrać nagrodę I miejsca szczebla wojewódzkiego, gdyż jak się okazało, jego prezentacja dotycząca Kamienicy Polskiej zyskała uznanie jury (podobno za poczucie humoru) i została tym samym nagrodzona (nie, nie śmiechem.. :). Uścisk ręki organizatorów - pani Poseł na Sejm RP Izabeli Leszczyny oraz pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzaty Handzlik, a także gratulacje pani prof. Mecmajer ("Bo wiesz, ja nie mówiłam, że mi się ta praca nie podoba..") i już można było udać się na poczęstunek. Nagroda, rzecz jasna, odebrana: pendrive, smycz, podkładka pod myszkę (wszystko z logo promującym województwo śląskie :) oraz zaproszenie na wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, ufundowany przez biuro poselskie europosłanki Małgorzaty Handzlik.
Poczęstunek ("Jedz Rafał, taki chudy jesteś..") wypadł bardzo sympatycznie, szczególnie ze względu na możliwość rozmowy z panią poseł Izabelą Leszczyną, która - jak się okazało - nie zagubiła w sali sejmowej swej spontaniczności i chęci zmieniania świata na lepsze. Na koniec zaproszenie do Warszawy na etap krajowy konkursu i nasza szkolna reprezentacja wróciła (punktualnie..) do szkoły.
Morał z tej bajki jest krótki i niektórym znany - kto bierze udział w konkursach, ten jest doceniany :)

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -