• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

09.11.2013 08:02

Studiować na Wyspach

W dwa lata po opuszczeniu murów II LO w progi szkoły zawitał absolwent Adam Kaniowski, który obecnie zgłębia tajniki fotografii w Londynie.

Trauguciak podzielił się z zainteresowanymi uczniami wiedzą i doświadczeniem nt. aplikowania na kursy na brytyjskich uczelniach (kiedy należy to robić, gdzie szukać informacji), radzenia sobie w pierwszych dniach pobytu na Wyspach (gdzie szukać mieszkania, robić zakupy, jak założyć konto w banku, co warto, a czego nie warto kupować) czy kosztów studiowania (co robić, by je obniżyć).
Po krótkiej prezentacji nastąpił czas na pytania ze strony publiczności (jak dobrze trzeba znać angielski, by sobie poradzić, czy poziom uczelni brytyjskich jest porównywalny z polskimi, jak z pracą dla młodych Polaków). Na zakończenie najbardziej zainteresowani tematem uczniowie indywidualnie dopytywali o ciekawiące ich kwestie.

Dziękuję Adamowi za przyjęcie zaproszenia do szkoły i ofiarowany czas.

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!