• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

04.12.2013 08:55

Erudyta Roku...

Piąta edycja Powiatowego Konkursu Literackiego dla Gimnazjów „ERUDYTA ROKU 2013/2014” zakończona. Konkurs odbył się 3 grudnia, wzięło w nim udział 23 uczniów z 8 gimnazjów. Uczestnicy konkursu tym razem zmierzyli się z twórczością Juliana Tuwima. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej.  W części pisemnej zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiedzy o życiu i twórczości poety oraz analiza i interpretacja wiersza. W części ustnej uczniowie prezentowali umiejętności recytatorskie. A oto zwycięzcy i wyróżnieni w konkursie:

miejsce I – Adam Kopiński, Gimnazjum nr 11 w Częstochowie
miejsce II – Anna Pałka, Gimnazjum nr 11 w Częstochowie
miejsce III - Agnieszka Kąkiel, Gimnazjum nr 11 w Częstochowie

Wyróżnienia otrzymały:

Urszula Belka, Gimnazjum nr 1 w Koniecpolu Sandra Lipowicz, Gimnazjum im. Armii Krajowej w Piasku Julia Marks, Gimnazjum im. św. Jana de La Salle w Częstochowie

Dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy byli zaangażowani w organizację i przebieg konkursu, a także sponsorom nagród: Panu mec. Marcinowi Szymańskiemu, Dyrekcji naszej szkoły oraz Stowarzyszeniu Traugutt dla Przyszłości.

biblioteka

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!