• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

11.12.2013 19:19

III Konkurs znajomości języka francuskiego dla gimnazjalistów

Dnia 3 grudnia odbył się w naszej szkole III Konkurs znajomości języka francuskiego dla gimnazjalistów. Pierwsza część konkursu rozpoczęła się o godz. 9.00 w pracowni 14a gdzie gimnazjaliści zmagali się z gramatyką, ortografią i leksyką języka francuskiego.
Po napisaniu testu, o godz. 10.00 w świetlicy, rozpoczął się drugi etap konkursu, w którym uczestnicy musieli popisać się widzą na temat zabytków Paryża. Konkurs w części artystycznej uświetnił pokaz mody w
wykonaniu uczennic Zespołu Szkół im. Wł.St.Reymonta oraz piosenki; "Dans na rue"  Edith Piaf w wykonaniu Kingi Kępy z kl. IIIA oraz "Hallelujah" L. Cohena w wykonaniu Martyny Pydzińskiej z kl. IIA.
Zwycięzcami konkursu zostali: miejsce I - Laura Politańska z Gimnazjum nr 1 w Częstochowie, miejsce II Weronika Richane z Gimnazjum nr 12 w Częstochowie oraz miejsce III - Patryk Krawczyk z Gimnazjum nr 19 w
Zespole Szkól nr 15 w Częstochowie.
Cała trójka otrzymała jako nagrody tablety ufundowane przez sponsorów: pana Marka Pawłoszka oraz panią Agnieszkę Pydzińską, którym serdecznie dziękujemy.

newsa przygotowała p.prof. Ewa Ludwin

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!