21.01.2014 18:33

4. Turniej, 3. Mistrz

Wszechobecny lód i panująca ‘ślizgawica’ nie przestraszyły ósemki chłopców, którzy stawili się w szkole na kolejnym (czwartym w ciągu dwóch ostatnich lat) wirtualnym turnieju piłki nożnej. Sympatycy Xboxowych potyczek rywalizowali w dwóch grupach na czternastej już wersji ‘Fify’. Do półfinałów wszystko szło zgodnie z przypuszczeniami. Dwukrotny zwycięzca poprzednich edycji – Kuba Szurgot (kl. IIIC) wysoko ogrywał swoich rywali (4:1, 5:1, 5:3). W półfinale trafił na zajmującego IV miejsce w ostatnich potyczkach – Kacpra Mendakiewicza (kl.IIIE). W dwumeczu pewnym swego mógł być tylko do połowy zmagań. Pierwszy pojedynek zakończył zwycięstwem 3:2, by ulec w drugim 5:1. Czy zapachniało sensacją? Pewnie nie, wszak Kacper to wytrawny gracz, nie mniej (dla piszącego te słowa) porażka lidera była pewnym zaskoczeniem (nie, żebym nie wierzył w możliwości Kacpra :) Drugi półfinał to walka rutyny z młodością. Trenujący dniami i nocami Szymon Roman (IIIE) gładko pokonał debiutanta – Michała Kuźnika (IB). Finał to bratobójcza walka mieszkańców Janowa i Złotego Potoka. Szybko zdobyte przez Szymona 2 bramki nie zniechęciły Kacpra. Chłopak wziął się do roboty i na przerwę schodził do szatni z remisem (2:2) na tablicy. Druga połowa finałowej potyczki obfitowała w przepiękne akcje i… sporo niewykorzystanych szans. Na 3:2 Szymona szybko odpowiedział Kacper i chyba wszyscy szykowali się już na dogrywkę. Nic z tego. W 90. minucie padła zwycięska bramka. 4:3. Szymon Roman mistrzem. Z reporterskiego obowiązku informuję, że w drugim meczu (o III miejsce) Kuba gładko pokonał Michała 5: 0.