24.02.2014 16:55

Gorączka sobotniej nocy

Taka noc zdarza się tylko raz w życiu! Bez wątpienia jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń upływającego roku szkolnego był bal studniówkowy maturzystów z naszego LO, który odbył się 22 lutego br. w Hali Polonia. Poprzedzony długotrwałymi przygotowaniami, obwieszczający nieubłaganie zbliżający się czas matur (do egzaminu dojrzałości pozostało już tylko 71 dni!) stanowił niezwykłą okazję do dobrej zabawy i chwili zapomnienia.

Zgodnie z tradycją, zabawę rozpoczął polonez w wykonaniu wszystkich obecnych uczniów klas trzecich naszego liceum, w towarzystwie gości i grona pedagogicznego. Obserwowany przez licznie przybyłych rodziców, stanowił przyczynę wielu wzruszeń i zachwytów. Zarówno dla tańczących, jak i obserwujących nasze zmagania z choreografią dorosłych, ten dostojny taniec stanowił jeden z najpiękniejszych momentów wyjątkowej soboty.

Później wszyscy zebrani mieli okazję wysłuchać przemówienia pani dyrektor Małgorzaty Jackowskiej, która oficjalnie rozpoczęła bal maturalny rocznika 1995. Wszystkie świętujące w tym dniu klasy trzecie miały również okazję podziękować swoim wychowawcom za te wspólnie spędzone 3 lata podarunkami i kwiatami.

Po tej oficjalnej części wieczoru zabawa rozpoczęła się na dobre! Tańcom i rozrywkom nie było końca, a z każdą godziną śmiałość uczestników i ilość tańczących par na parkiecie rosła w zatrważającym tempie.  Każdą chwilę tego wyjątkowego wydarzenia pomogli nam uwiecznić liczni fotografowie i kamerzyści; jak co roku każda klasa zebrała się do wspólnej fotografii, a wszyscy chętni jeszcze długo pozowali do obiektywu w mniejszych grupkach. Perfekcyjnie dobrana oprawa muzyczna zapewniła nam wybuchową mieszankę największych przebojów wszechczasów, jak i obecnych hitów, przez co nie tylko uczniowie, ale również profesorowie dali się porwać obezwładniającym rytmom. Zadbano również o podniebienia wszystkich obecnych, serwując nam wyśmienite jedzenie i słodkie przekąski. A wszystko to w przepięknie udekorowanej scenerii. Nic więc dziwnego, że nasza zabawa trwała do samego rana, a na następny dzień stopy piekły od poparzeń i odcisków. Bez wątpienia, warto było!

Jeszcze raz z tego miejsca w imieniu całej społeczności uczniowskiej naszego liceum pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego balu. Przede wszystkim zaś rodzicom należącym do komitetu studniówkowego, którzy włożyli niewyobrażalnie wiele pracy, by przygotować dla nas ten wieczór i tak perfekcyjnie dopiąć wszystko na ostatni guzik. Jesteśmy Państwu niewypowiedzianie wdzięczni, to dzięki ogromnemu poświęceniu wszystkich zaangażowanych ta wyjątkowa noc na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Ponadto, gorące podziękowania składamy również na ręce nauczycieli naszego liceum na czele z panią dyrektor za umożliwienie nam świętowania i obecność na tym wyjątkowym dla nas balu; paniom prof. Annie Swodczyk i Agacie Pastusińskiej oraz panom prof. Bartłomiejowi Bidgowskiemu i Michałowi Nowakowi za trud nauczenia nas choreografii rozpoczynającego poloneza oraz wszystkim wychowawcom obecnych klas trzecich za nieustające ogromne zaangażowanie i wsparcie. Mamy nadzieję, że jeszcze długo w murach naszego liceum wspominać się będzie wyjątkowych uczniów rocznika ’95, tak jak dla nas czasy spędzone w liceum zapiszą się w naszej pamięci jedynie cudownymi wspomnieniami.

Raz jeszcze, dziękujemy!

Marcelina Skrobek

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 2
  • Wt
  • 18
  • Śr
  • 9
  • Czw
  • 21
  • Pt
  • 19