• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

01.03.2014 17:52

O wymianie do Francji garść informacji raz jeszcze

Szkoła w której będziemy gościć znajduje się w XVIII-wiecznym budynku kongregacji Braci Szkolnych, to potężna typowo tradycyjna francuska szkoła ze starymi murami i kościołem, jej portal to www.jbsrouen.org . Na około 2000 liceów we Francji, ta szkoła mieści się w pierwszej dziesiątce w rankingu prestiżu. Uczniami tej szkoły byli Tony Parker i François Hollande. W programie pobytu na pewno Paryż i Wersal oraz Rouen – stolica Normandii - miasto Joanny d`Arc i impresjonistów, leży 50 km od morza, gdyby było gorąco ( a przypominam, że będziemy tam na początku czerwca) to jest 45 minut pociągiem do plaży.

W programie pobytu uczniów francuskich w naszej szkole tj. od 3 do 10 kwietnia zorganizowana zostanie wycieczka do Krakowa i Oświęcimia ( w której wezmą udział wszyscy uczestnicy) oraz wizyta w Urzędzie Miasta, zwiedzanie Jasnej Góry i rajd po Jurze z Olsztyna do Biskupic przez Sokole Góry.

Zapraszam do udziału!

Prezentacja (ppsx)

prof. Ludwin Ewa

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!