• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

14.03.2014 19:05

Finał V Ogólnopolskiego Konkursu "Z energetyką w przyszłość"

Nowoczesne metody pozyskiwania energii, perspektywy energii jądrowej i odnawialnych źródeł energii to główne tematy V Ogólnopolskiego Konkursu „Z energetyką w przyszłość”, którego finał odbył się dzisiaj w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Konkurs jest objęty patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego, profesora Jerzego Buzka. W finale konkursu udział wzięły uczennice kl. IIb Klaudia Bednarska i Izabela Miłkowska, przedstawiając pracę na temat Odnawialnych Źródeł Energii.  Prezentacja uzyskała uznanie jury, dając II lokatę.

Równolegle odbywał się I Ogólnopolski Kongres Energetyczny. Wśród prelegentów Kongresu znaleźli się, m.in.: prof. dr hab. Jan Kisiel, dr Arkadiusz Bubak z  Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego, prof. dr hab. Adam Smoliński z Głównego Instytutu Górnictwa oraz dr Joanna  Kurowska-Pysz, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Ponadto zaproszenie do wygłoszenia swojej prezentacji otrzymali Dominik Bekus z kl. IIc i Kamil Rumik z kl. IIc – ubiegłoroczni laureaci I miejsca. Wszystkim uczestnikom składam serdeczne gratulacje i życzę dalszych sukcesów w odkrywaniu niezwykłości świata. Więcej informacji na stronie WSB.

prof. Rećko Edyta

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!