• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

24.03.2014 08:14

Czy warto realizować swoje marzenia zawodowe?

Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczniowie klasy 2 ekonomicznej oraz humanistycznej podczas wtorkowej debaty (18.03) zorganizowanej w ramach projektu "Młodzi Kreatywni". Projekt ten, będący ideą Urzędu Miasta, ma za zadanie wzbudzić w młodych ludziach przedsiębiorczość w związku z czym  w jego realizację włączeni są nie tylko miejscowi urzędnicy ale również przedstawiciele firm czy też uczelni. 
Podczas wtorkowego spotkania nasi  uczniowie mieli możliwość debatowania z następującymi gośćmi:  Panią Joanną Górną (pracownikiem Akademii im. Jana Długosza), Panem Lesławem Walaszczykiem (prezesem firmy Exact Systems, członkiem Regionalnej Rady Loży Częstochowskiej Business Centre Club) oraz Panem Marcinem Biernatem (kierownikiem Filii WUP w Częstochowie ). Dzięki przedstawicielom z tak różnych branży mogliśmy w pełni rozwinąć temat główny oraz dostać odpowiedź na wiele nurtujących nas pytań. Usłyszeliśmy trzy ciekawe historie ludzi prowadzących własne przedsiębiorczości, dowiedzieliśmy się jak oni zaczynali, skąd narodził się pomysł na taki czy inny biznes oraz jakie powinny być nasze pierwsze kroki w kreowaniu własnego interesu. Co więcej, goście chętnie odpowiedzieli na wszystkie nasze pytania, dzięki czemu temat rozmowy poszerzył się znacząco. To małe, trzyosobowe grono specjalistów przedstawiło nam dokładnie dzisiejszy rynek pracy, zwróciło uwagę na wczesne inwestowanie w siebie (nauka języków obcych) oraz na bardzo ważny, często lekceważony przez naszych rówieśników aspekt aktywności na studiach.
Podsumowując, dzięki obustronnemu zaangażowaniu zrealizowany został  główny cel debaty, czyli uświadomienie nas o sile dążenia do celów oraz pokazanie możliwych sposobów ich urzeczywistniania.

newsa przygotowała Marta Czaja

prof. Rogala-Konatowska Malwina

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!