• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

24.03.2014 11:58

Wiosna, ach to ty!

Jak każdego roku w 1 dzień wiosny uczniowie z nauczycielami przygotowali wiosenny program artystyczny. Dzień ten w Traugucie obchodzimy pod nazwą dnia poezji.
W tym roku przypada 10 rocznica przystąpienia Polski do UE, dlatego tegoroczny dzień poezji poświęciliśmy poezji polskiej w tłumaczeniu na języki krajów UE.
Chcieliśmy zasygnalizować, że przynależność do UE nie zamyka się tylko w sferze polityki i gospodarki, ale ma także dobroczynny wpływ na rozwój kultury między krajami unijnymi.
Czym jest poezja? Według Czesława Miłosza to "wzruszenie i powiew, który w trzech kropkach mieszka za przecinkiem".
Młodzież zaprezentowała wiersze naszych wybitnych poetów (Wisławy Szymborskiej, Juliana Tuwima, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Tadeusza Różewicza, Cypriana Kamila Norwida) w języku niemieckim, francuskim, włoskim, angielskim i czeskim. Uczniowie wykonali także kilka utworów poezji śpiewanej w językach obcych i po polsku.
W drugiej części programu odbył się konkurs kulinarny pod nazwą „Europejskie smaki” i nawiązywał do kuchni krajów unijnych. Zespoły klasowe przygotowały wybrane lokalne potrawy i zaprezentowały je przed komisją konkursową. Po degustacji jury oceniło potrawy i nagrodziło najlepsze zespoły. W taki sposób Traugutt świętował początek wiosny w scenerii szkolnej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i mile spędzony czas.

biblioteka

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!