• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

27.03.2014 11:04

IV Szkolny Turniej Trójek Mieszanych w Siatkówce

Poniedziałek wcale nie musi być szary i nudny. W Traugucie tydzień rozpoczęliśmy od „Szkolnego Turnieju Trójek Mieszanych w Siatkówce”. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn składających się z jednej zawodniczki oraz dwóch zawodników. Zmagania rozpoczęliśmy punktualnie o godzinie 9. System brazylijski dawał możliwość poniesienia jednej porażki w całym turnieju i tutaj ku wielkiemu zaskoczeniu zawodników, a także licznie zgromadzonej widowni swój pierwszy mecz przegrała drużyna nauczycieli w składzie prof. Bigdowski, prof. Nowak oraz prof. Radwański, który zastępował chwilowo nieobecną prof. Swodczyk. Drużyny rywalizowały ze sobą kolejno według wylosowanych par do jednego wygranego seta liczącego 21 punktów. Rywalizacja była bardzo zacięta, co podkreślały bardzo częste „gry na przewagi”, a także interwencje sędziów.  Po kilku godzinach zmagań w grze pozostały tylko 4 drużyny: „Nauczyciele” w wyżej wymienionym składzie, „Los Banditos” (Kinga Szymańska, Adam Dłubak i Patryk Blachnicki), "Orzeszki ziemne" (Karolina Kołodziejczyk, Paweł Chmielarski, Marcel Marszałek) oraz "Marmolada"(Natalia Gęsikowska, Sebastian Międła, Marcin Olszewski).

Składy te rozegrały półfinały przy lekko zmienionych zasadach (2 sety do piętnastu) i tak pojedynek o trzecie miejsce wygrała drużyna „Los Banditos” nie dając żadnych szans i złudzeń „Marmoladzie” (2:0). Finał przypadł dla „Nauczycieli” oraz „Orzeszkom ziemnym”. Po zaciętej walce uczniowie musieli uznać wyższość swoich nauczycieli i również to spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0.

Na koniec najlepsze drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz ogromną ilością zdrowego mleka :)

Szczególne podziękowania należą się organizatorom turnieju, sędziom (Michał Róg oraz Filip Ciszewski) i wszystkim zawodnikom. Do zobaczenia za rok!

Adam Dłubak

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!