• Drodzy Uczniowie nie przychodzicie do szkoły, jednak OBOWIĄZKOWO uczestniczycie w nauczaniu zdalnym. Nauczyciele w dzienniku elektronicznym w zakładce „praca domowa” będą zamieszczali dla Was informacje dotyczące zadań do wykonania.

  Dyrekcja Szkoły

 • 100-lecie II LO Romualda Traugutta w Czestochowie

  Drodzy Trauguciacy,

  Rok 2020 jest rokiem stulecia funkcjonowania naszej szkoły pod patronatem Romualda Traugutta. W ciągu stu lat istnienia mury naszego liceum opuściły tysiące absolwentów. Niezależnie od tego, jak potoczyły się ich losy w dorosłym życiu, absolwenci pozostają na zawsze członkami rodziny Trauguciaków.

  W dniach od 16 do 18 października 2020 roku zamierzamy hucznie świętować jubileusz stulecia naszej Alma Mater. Na rodzinne spotkanie z okazji tej uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów.

  Komitet Organizacyjny

  Program zjazdu czytaj

  Pakiety sponsorskie czytaj


 • Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, działające przy naszej szkole zachęca do wsparcia działań statutowych  poprzez odpisanie 1% podatku dochodowego!!!

  OD DNIA 29 CZERWCA 2010 ROKU  STOWARZYSZENIE TRAUGUTT DLA PRZYSZŁOŚCI  JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO (Numer KRS: 290637.

  PRZEZNACZ 1% SWOJEGO PODATKU NA UFUNDOWANIE STYPENDIÓW DLA UZDOLNIONYCH „TRAUGUCIAKÓW” MAJĄCYCH TRUDNĄ SYTUACJĘ MATERIALNĄ.

  Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, 42-200 Częstochowa, ul.   Kilińskiego 62

  Nr konta: 51 1050 1142 1000 0023 2886 7342

  Przekaż 1 procent podatku na II LO w Częstochowie

26.03.2014 19:27

To już za dwa miesiące!

Wybory do Europarlamentu, w których prócz trzecioklasistów będą mogli wziąć udział niektórzy Trauguciacy z rocznika '96, odbędą się już niebawem. Na kogo oddać swój głos?

Odpowiedź na to i wiele innych nurtujących pytań próbowaliśmy odnaleźć podczas debaty, która miała miejsce w dniu dzisiejszym w murach II LO. W debacie udział wzięli politycy większości ugrupowań, których członkowie kandydują do Europarlamentu. Byli to m. in. członkini największej partii opozycyjnej pani Jadwiga Wiśniewska, pan Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski, pan Daniel Kulwas - przedstawiciel Europy Plus, pan Marek Domagała - będący w partii "Polska Razem" Jarosława Gowina oraz pan Sławomir Kokot z KNP. Pozostali kandydaci przysłali jedynie swoich reprezentantów.

W murach Traugutta gościliśmy również w charakterze widowni delegacje innych ogólniaków - I LO im. J. Słowackiego, IV LO im. H. Sienkiewicza, VII LO im. M. Kopernika, IX LO im. C.K. Norwida. Dodatkowo zawitali do nas: sekcja młodzieżowa KNP, która gromkimi brawami wspierała przemowy swojego reprezentanta, oraz przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej.

Debata trwająca w sumie 2 godziny, została podzielona na dwie części.  Podczas pierwszej pytania były zadawane przez prowadzących. Druga - najważniejsza - to pytania od publiczności. Młodzież wykazała się dużą dociekliwością. Uczniowie zasypali uczestników debaty masą trafnych, szczegółowych pytań czym wprowadzali w zakłopotanie niejednego z - wydawać by się mogło - doświadczonych polityków.

Debata prowadzona przez Pawła Osińskiego oraz Pawła Janusiaka została przygotowana w ramach akcji "Sejm dzieci i młodzieży" przez Samorząd Uczniowski. W tym miejscu, jako organizatorzy, chcielibyśmy podziękować koordynatorowi akcji, prof. Ireneuszowi Stasiakowi za pomoc, Karolinie Kamińskiej oraz Zuzannie Mszycy za ich występ wokalny oraz wszystkim tym, którzy pomogli nam w organizacji debaty.

Piotr Szyma

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -