• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

01.04.2014 09:14

Zanim wypełnią maturalny arkusz...

W minioną sobotę, 29 marca 2014 r., odbyła się pielgrzymka maturzystów Archidiecezji Częstochowskiej na Jasną Górę. Uczniowie a także ich nauczyciele i wychowawcy oraz rodzice  przybyli by modlić się o pozytywne wyniki zbliżających się egzaminów. Wśród pielgrzymujących nie zabrakło maturzystów z naszej szkoły.

W sanktuarium zgromadziła się młodzież z czterech regionów duszpasterskich: radomszczańskiego, wieluńskiego, zawierciańskiego i częstochowskiego.  Jasnogórską modlitwę rozpoczęła o godz. 10.00 Droga Krzyżowa na wałach. O godz. 11.30 w Bazylice młodzież uczestniczyła we Mszy Świętej, którą celebrował Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo - Metropolita Częstochowski w koncelebrze z kapłanami a homilię wygłosił ks. prof. dr hab. Krzysztof Guzowski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Modlitwę zakończyła konferencja Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie, a wcześniej wieloletniego duszpasterza młodzieży akademickiej, ks. dra Andrzeja Przybylskiego.

Wspólna modlitwa w tym szczególnym miejscu oraz łaska otrzymana w przyjętych sakramentach były bardzo istotnym etapem przygotowania do tych trudnych, ale jakże ważnych dni i decyzji.

Klaudia Górniak, klasa IIIf

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. Tak jak uczył nas Ten, który za kilkanaście dni zostanie ogłoszony świętym, Papież Jan Paweł II – Wielki Pielgrzym Jasnogórski tutaj w szczególny sposób możemy polecić Chrystusowi za wstawiennictwem Jego Matki wszystkie nasze trudne i ważne sprawy.

Niech Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego i opieka Maryi towarzyszą wszystkim tegorocznym maturzystom w czasie egzaminów i wyboru życiowej drogi.

Ks. Rafał Zawisza

II LO

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!