• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

10.04.2014 18:47

Konkurs - Polskie obiekty z Listy Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO

W ramach  obchodów jubileuszu Szkół Stowarzyszonych UNESCO oraz w związku z faktem, że II LO należy do Szkół Stowarzyszonych od lat 15-tu, w budynku naszej szkoły odbył się dwuetapowy  konkurs Polskie obiekty z Listy Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.W konkursie uczestniczyli gimnazjaliści, których  zadaniem w pierwszym etapie było utworzenie  kilkuosobowych zespołów, następnie  wybranie obiektu położonego w miejscu zamieszkania lub miejscu spędzania wakacji zasługującego zdaniem zespołu na wpis na  Listy Światowego Dziedzictwa i przygotowanie uzasadnienia dla wpisu. W etapie drugim gimnazjaliści - autorzy najlepszych prac już indywidualnie przystąpili do multimedialnego quizu pytań dotyczącego polskich obiektów na Liście Światowego Dziedzictwa. W gąszczu niełatwych  pytań najlepiej odnaleźli się, zajmując podium, następujący uczniowie:
I miejsce Przemysław Balcerzak - Gimnazjum w Opatowie
II miejsce Natalia Segiet - SPSK Częstochowa
III miejsce Magdalena Kowalczyk - Gimnazjum nr 9 w Częstochowie
W przerwie konkursu uczennice kl. IId biorące udział w projekcie edukacyjnym Jasna Góra obiektem- kandydatem do Listy  Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO przedstawiły gimnazjalistom i nauczycielom opiekunom uczestników konkursu efekty swoich działań w ramach projektu.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu, jego organizacja była dla nas ciekawą przygodą. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji oraz w mury naszej szkoły.
Organizatorzy Beata Puchalska, Marek Podgórski i uczennice kl. IId.

prof. Puchalska Beata

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!