• ROK 2020 ROKIEM STULECIA II LO

 • Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, działające przy naszej szkole zachęca do wsparcia działań statutowych  poprzez odpisanie 1% podatku dochodowego!!!

  OD DNIA 29 CZERWCA 2010 ROKU  STOWARZYSZENIE TRAUGUTT DLA PRZYSZŁOŚCI  JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO (Numer KRS: 290637.

  PRZEZNACZ 1% SWOJEGO PODATKU NA UFUNDOWANIE STYPENDIÓW DLA UZDOLNIONYCH „TRAUGUCIAKÓW” MAJĄCYCH TRUDNĄ SYTUACJĘ MATERIALNĄ.

  Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, 42-200 Częstochowa, ul.   Kilińskiego 62

  Nr konta: 51 1050 1142 1000 0023 2886 7342

  C:\Users\Wiktor\Pictures\2017-02-24\002.jpgC:\Users\Wiktor\Pictures\2017-02-24\003.jpg

25.04.2014 18:05

To już jest koniec, możecie już iść

Iść oczywiście w świat, własną drogą, do własnych marzeń i celów. Iść w przyszłość pełną niespodzianek oraz wyzwań, która dla was, drodzy maturzyści, stoi już otworem.  Droga ta wymagać będzie od was  dojrzałości, bowiem życie osoby pełnoletniej to nie przelewki. I choć wydawać się może, że będzie ciężko, nie ma się czego bać, powiem lekcji nie tylko przedmiotowych,  ale i życia uczyliście się od najlepszych z najlepszych, czyli od nauczycieli Traugutta. To dzięki ich wkładowi w waszą edukację szkolną oraz pomocy w odnajdywaniu was samych w ową podróż idziecie, jak mniemam, nie ze strachem, a z dumą oraz pewnością siebie. Szkoła ta dała wam  wiele, ale i wy, spędzając w jej murach trzy lata, nie jesteście jej obojętni. Dlatego też to właśnie z myślą o was, aby podziękować i uwiecznić wasz czas w Traugucie, odbyło się dnia 25 kwietnia uroczyste pożegnanie klas III wraz z rozdaniem Romualdów.

Galę tę najprościej porównać można do Oskarowej nocy - przyciemniona sala, czerwony dywan, grono paparazzi oraz dwójka jakże poważnych bodyguardów niewątpliwie nadała tej uroczystości charakter hollywoodzki. Niepowtarzalność wczorajszej ceremonii,  tak jak i jej uroczystość podkreśliły mowy p. dyr. Małgorzaty Jackowskiej, p.prof. Anny  Gołębiowskiej, przewodniczącego  Samorządu Uczniowskiego Piotra Szymy oraz przedstawiciela tegorocznych maturzystów Adama Dłubaka.  Te słowa otuchy oraz życzenia pomyślności wywołały na twarzach seniorów uśmiech, dzięki któremu odbiór ostatnich już w ich życiu świadectw nie był smutny.

Pani dyrektor ogłosiła wyniki wyboru Trauguciaka Roku 2014. Oto one:
Złoty Trauguciak - Adam Dłubak z kl. IIIE
Srebrny Trauguciak – Klaudia Górniak z kl. IIIF
Brązowy Trauguciak – Marcelina Skrobek kl. IIIB
Nominowani: Aleksandra Chatys kl. IIIA, Michał Róg kl. IIID.

Uśmiech ten do samego końca ich ostatniego spotkania w klasowych gronach podtrzymała nieformalna część, czyli rozdanie Romualdów 2014, opisana przez prowadzących jako kwintesencja finalnej dla maturzystów uroczystości. Ten gwóźdź programu, łącznie z przerywnikami muzycznymi, pozwolił Trauguttowi wyłonić najlepszych abiturientów w dwunastu kategoriach. A oto laureaci :

Mózgowiec - Magdalena Łyko
Sportowiec- Jakub Szurgot
Najlepsza Para - Marta Sosińska & Paulina Żurek
Osobowość - Dawid Malczewski
Dzieciak - Piotr Lipowski
Stylówa - Ewelina Krupa
Artysta - Kinga Kępa
Żartowniś - Kamil Papaj
Luzak - Filip Ciszewski
Poliglota - Krzysztof Jankowski
Miss Traugutta - Dominika Ociepa
Przystojniak - Filip Morzyk

Opisana powyżej ceremonia była ostatnią “lekcją” naszych seniorów, których przed najdłuższymi wakacjami w życiu dzieli jedynie matura. Dlatego nie pozostaje nam nic więcej, jak życzyć wam samych sukcesów w życiu oraz bardzo wysokich wyników z egzaminu dojrzałości.

Za przygotowanie uroczystości dziękujemy Dyrekcji, p.prof. Ewie Ludwin,  p.prof. Agnieszce Gospodarek, klasie 2a, klasie 2d, solistom: Damianowi Hyrze, Dominice Papaj, Klaudii Kocaj, Martynie Pydzińskiej oraz szkolnemu zespołowi.

Marta Czaja

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 32
  • Wt
  • 36
  • Śr
  • 34
  • Czw
  • 33
  • Pt
  • 35