• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

20.05.2014 09:37

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

Komenda Miejska Policji w Częstochowie z inicjatywy Komendy Głównej Policji realizuje po raz drugi w kraju „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”, który odbędzie się w dniu 14 czerwca 2014 roku w godzinach 15.00 – 18.00 w auli Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie ul. Armii Krajowej 13/15. Przesłanie imprezy ukierunkowane jest na wzmocnienie asertywnych postaw młodzieży i wspieraniu słabszych walce z uzależnieniami.

W ramach tego projektu planowane jest przeprowadzenie interaktywnych działań profilaktycznych mających na celu promowanie mody na życie bez uzależnień. Zapraszamy do ogólnopolskiego ZRYWU WOLNYCH SERC wszystkie osoby, które chcą pomóc w tych działaniach. Zapraszamy do uczestnictwa młodzież  szkół w powiecie oraz w Częstochowie. Celem akcji, której mottem przewodnim jest " Być wolnym od uzależnień " jest uświadomienie jak ważne jest wspólne działanie w tak ważnej sprawie.

Spotkanie w dniu 14 czerwca rozpoczyna  się wystąpieniem Komendanta Miejskiego Policji w  Częstochowie. W dalszym etapie  spotkania odbędzie się prezentacja przeprowadzona przez  Wojewódzki Ośrodek   Metodyczny  w Częstochowie oraz rozmowa z przedstawicielem Częstochowskiego Towarzystwa    Profilaktyki Społecznej na temat uzależnień połączona z prezentacją multimedialną pn. ” Nie daj się”.  
O godzinie 16.00 odbędzie się najwazniejsza część uroczystości Społeczny zryw „Wolne serca”.
W dalszym ciagu spotkania organizatorzy  zaproszają na warsztaty  połączone z nauką tańca HIP HOP przygotowane   przez Stowarzyszenie Kultury „ Przybij piątkę” oraz na występ młodzieży z Gimnazjum nr 5 im. Mikołaja Reja w Częstochowie – spektakl teatralny pt. „Mały Książę  wśród ludzi ” oraz występ taneczny wykonany przez Stowarzyszenie Kultury Hip Hop " Przybij piątkę ". 
Na koniec spotkania,  przewodnik psa policyjnego przedstawi  prelekcją na temat:” Jak ustrzec się przed  pogryzieniem przez psa”

Serdecznie zapraszamy.

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!