• Drodzy Uczniowie nie przychodzicie do szkoły, jednak OBOWIĄZKOWO uczestniczycie w nauczaniu zdalnym. Nauczyciele w dzienniku elektronicznym w zakładce „praca domowa” będą zamieszczali dla Was informacje dotyczące zadań do wykonania.

  Dyrekcja Szkoły

 • 100-lecie II LO Romualda Traugutta w Czestochowie

  Drodzy Trauguciacy,

  Rok 2020 jest rokiem stulecia funkcjonowania naszej szkoły pod patronatem Romualda Traugutta. W ciągu stu lat istnienia mury naszego liceum opuściły tysiące absolwentów. Niezależnie od tego, jak potoczyły się ich losy w dorosłym życiu, absolwenci pozostają na zawsze członkami rodziny Trauguciaków.

  W dniach od 16 do 18 października 2020 roku zamierzamy hucznie świętować jubileusz stulecia naszej Alma Mater. Na rodzinne spotkanie z okazji tej uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów.

  Komitet Organizacyjny

  Program zjazdu czytaj

  Pakiety sponsorskie czytaj


 • Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, działające przy naszej szkole zachęca do wsparcia działań statutowych  poprzez odpisanie 1% podatku dochodowego!!!

  OD DNIA 29 CZERWCA 2010 ROKU  STOWARZYSZENIE TRAUGUTT DLA PRZYSZŁOŚCI  JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO (Numer KRS: 290637.

  PRZEZNACZ 1% SWOJEGO PODATKU NA UFUNDOWANIE STYPENDIÓW DLA UZDOLNIONYCH „TRAUGUCIAKÓW” MAJĄCYCH TRUDNĄ SYTUACJĘ MATERIALNĄ.

  Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, 42-200 Częstochowa, ul.   Kilińskiego 62

  Nr konta: 51 1050 1142 1000 0023 2886 7342

  Przekaż 1 procent podatku na II LO w Częstochowie

02.06.2014 17:30

Kino offowe na FyrtkaOFF

Film niezależny będzie w tym roku jednym tematów festiwalu FrytkaOFF. O spotkanie z kinem offowym zadbała spółka Multimedia Polska, która od ponad dekady wspiera polskie kino niezależne. W ramach specjalnego cyklu MultimediaOFF częstochowianie będą mogli wziąć udział w otwartych warsztatach filmowych oraz obejrzeć pokaz filmów niezależnych.
Bezpłatne warsztaty filmowe - 17-19 czerwca

Tematem przewodnim warsztatów będzie film dokumentalny. Przez trzy dni pod okiem Piotra Żukowskiego, niezależnego reżysera, dokumentalisty i realizatora filmowego, uczestnicy warsztatów będą mogli zapoznać się tajnikami warsztatu dokumentalisty. Nauczą się posługiwać kamerą, dźwiękiem i światłem, a na koniec wspólnie zmontują film. W ramach zajęć zostanie również zrealizowana sesja fotograficzna, przy okazji której uczestnicy warsztatów sprawdzą swoje nowe umiejętności kreacji obrazu na pograniczu filmu i fotografii. Dodatkową atrakcją będzie kurs charakteryzacji i makijażu filmowego i fotograficznego. Gotowy film dokumentalny, stworzony podczas warsztatów, zostanie zaprezentowany na pokazie filmów niezależnych MultimediaOFF, który odbędzie 20 czerwca w Konduktorowni.
Warsztaty filmowe odbędą się w dniach 17-19 czerwca w godz. 10-16. w Regionalnym Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie (Konduktorownia) przy ul. Piłsudskiego 34/36. W warsztatach może uczestniczyć każdy, bez względu na wiek i doświadczenie. Udział jest bezpłatny. Maksymalna liczba uczestników to 20 osób. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: multimediaoff@gmail.com
Warsztaty poprowadzą: Piotr Żukowski – reżyser, realizator filmowy i telewizyjny, dokumentalista, absolwent PWSFTviT w Łodzi, wykładowca w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.
Izabela Maciuszek - dyplomowana kosmetolog, właścicielka Autorskiej Szkoły Wizażu i Pielęgnacji Urody.

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -