• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

02.06.2014 18:30

Druga sportowa majówka za nami

Maj już za nami, sportowa majówka również. Po raz drugi zaprosiliśmy Was do sportowej rywalizacji w piątym miesiącu roku z wykorzystaniem aplikacji Endomondo.
Rowerzyści oraz biegacze rywalizowali między sobą w ciągu ostatnich – niestety zazwyczaj deszczowych – 31 dni. Zmagania rowerowe zdominowały dziewczęta. Na 16 cyklistów tylko 2 to panowie. Łącznie rowerzyści pokonali dystans 1735 km (to odległość, jaka dzieli Częstochowę z np. … Oxfordem w Wielkiej Brytanii). Najwięcej, bo 376,8 km przejechała Patrycja Pudło z kl. IB. II miejsce zajął Bartek Rogowski z ID (312,9 km) a trzecie Natalia Komorowska z kl. IF – 200, 1 km.
Biegacze dobiegli do... Koszalina. Na odległość 557 km złożył się wysiłek 5 dziewcząt i 5 chłopców. Najlepszym okazał się  - podobnie jak podczas ubiegłorocznej majówki – Damian Klyta z kl. IID (130 km), srebrny medal przypadł Marii Popczyk z kl. ID (109,6 km) a brąz Katarzynie Gawron również z kl. IID 98,7 km). Baczny obserwator zauważył, że biegową rywalizację zdominowali uczniowie klas ekonomicznych.
Wszystkim aktywnie spędzającym czas wolny uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w kolejnych miesiącach. Przypominamy – do końca roku szkolnego trwają całoroczne rywalizacje: pływacka, rowerowa i biegowa, skupiające nauczycieli, absolwentów oraz uczniów II LO.
Od lipca zostaną uruchomione nowe zmagania wakacyjne, do których już serdecznie zapraszamy.

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!