• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

23.06.2014 20:35

Dobiegli, dojechali, dopłynęli

Koniec roku szkolnego to między innymi kres sportowych zmagań biegaczy, rowerzystów i pływaków w ramach (już) czwartej edycji ‘trauguttowskiej’ rywalizacji z wykorzystaniem Endomondo. Przypominamy – w zabawie mogli wziąć udział tylko: uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele II LO. Czas na podsumowania.

Czwarty raz „Z buta przyjacielu” ruszyło 31 osób. Łącznie biegało przez niemal 33 dni pokonując 7,336 km. Najwięcej, bo 1149 km wybiegał po Krakowie i okolicach absolwent p. Krzysztof Wróbel (matura 1983). Zacięta walka toczyła się między uczennicami klas I – Małgosią Czebatul oraz Marysią Popczyk o srebrny medal. Każda z nich pokonała ponad 800 km, jednak o 2,8 km więcej przebiegła Małgosia.  Przeglądając tabelę z wynikami baczny obserwator zauważy, że w tym roku zaprawionego w poranno – wieczonym joggingu prof. Grzegorza Bojanka pokonała „jego własna” małżonka. Czy będzie rewanż w wakacje?

Na trasę czwartego „Dosiądź swojego bajka czyli... Tour de Traugutt” wyjechało 29 kolarzy. Absolwentka Kasia Górniak (matura 2006) nie dała szans rywalom. Z wynikiem 3670 km w pięknym stylu zdobyła złoto. Po zimowej przerwie liderów zaczął gonić prof. Marek Podgórski. Kasi nie dał rady, ale „srebro” z wynikiem ponad 2,5 tys. km udało się zgarnąć. Na podium zabrakło miejsca dla uczniów. Brąz przypadł absolwentowi (matura 1986) p. Tomkowi Szafarowiczowi, który ponad 2,3 tys. km zaliczył jeżdżąc głównie po Krakowie oraz Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
Przy okazji tej rywalizacji pragniemy pochwalić Bartka Rogowskiego z kl. ID, który z roweru nie zsiadł przez cały rok. Jeżdżąc nim codziennie do szkoły oraz na zajęcia pozalekcyjne wykręcił prawie 2,2 tys. km. Nie możemy też nie zauważyć wyniku p.prof. Ewy Ludwin, która pierwszy raz przyłączyła się do zabawy, choć z rowerem za pan brat jest od wielu lat (a tak w ogóle, to w pierwszej dziesiątce jest aż czworo nauczycieli i tylko troje uczniów).

‘Pomiędzy rekinami’ pływało 14 osób. Godną pochwały systematyczność w odwiedzaniu szkolnej pływalni o 7 rano prezentował tegoroczny maturzysta Patryk Blachnicki (IIIE), który przepłynął ponad 223km. Obawa przed utratą pozycji lidera (na rzecz pływającego zazwyczaj na sąsiednim torze prof. Podgórskiego) była na tyle duża, że pływanie kontynuował w szkole także po maturach. Trzecie miejsce zajęła Julia Makuch z kl. IIC.

W lipcu ruszą kolejne, wakacyjne zmagania, na które już teraz zapraszamy. Szczególnie mile będą widziani nowi uczniowie.

II LO

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!