• ROK 2020 ROKIEM STULECIA II LO

 • Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, działające przy naszej szkole zachęca do wsparcia działań statutowych  poprzez odpisanie 1% podatku dochodowego!!!

  OD DNIA 29 CZERWCA 2010 ROKU  STOWARZYSZENIE TRAUGUTT DLA PRZYSZŁOŚCI  JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO (Numer KRS: 290637.

  PRZEZNACZ 1% SWOJEGO PODATKU NA UFUNDOWANIE STYPENDIÓW DLA UZDOLNIONYCH „TRAUGUCIAKÓW” MAJĄCYCH TRUDNĄ SYTUACJĘ MATERIALNĄ.

  Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, 42-200 Częstochowa, ul.   Kilińskiego 62

  Nr konta: 51 1050 1142 1000 0023 2886 7342

  C:\Users\Wiktor\Pictures\2017-02-24\002.jpgC:\Users\Wiktor\Pictures\2017-02-24\003.jpg

04.07.2014 08:41

Traugutt Game Arena - Podsumowanie

W ostatnim tygodniu roku szkolnego w murach II LO odbyła się I edycja turnieju w grze League of Legends o nazwie Traugutt Game Arena. Jako organizatorzy, zostaliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni dużym zainteresowaniem ze strony nie tylko uczniów Traugutta -  w turnieju wzięły udział również drużyny mieszane, składające się z uczniów innych ogólniaków, szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów. Łącznie było to aż 16, składających się z 5 członków, drużyn, które rywalizowały o cenne nagrody. Wszyscy zainteresowani mogli również kibicować swoim faworytom na świetlicy, gdzie udostępniliśmy projektor, na którym wyświetlane były poszczególne gry. Nie zabrakło również komentatorów, którzy na żywo recenzowali przebieg rozgrywek. Już w pierwszy dzień, tj. 23 czerwca, w meczach do 1 wygranej została wyeliminowana połowa z biorących udział w turnieju drużyn. Kolejne dni to kolejne „szczeble” w drabince turniejowej. Najważniejsze z meczy, mecze finałowe, w których zmierzyły się cztery najlepsze drużyny, zostały rozegrane w czwartek, 26 czerwca, czyli na dzień przed zakończeniem roku szkolnego 2013/2014. Zwycięską drużyną okazał się „Team Rezerwowi”, w której składzie byli: Sebastian Wojtal (kapitan drużyny), Szymon Szewczyk, Adrian Mazur – trzej uczniowie TZN-u oraz Jakub Milejski z Sienkiewicza i Mateusz Skutecki z Kopernika. Drugie miejsce przypadło „ekipie z Traugutta” – składającej się w większości z Trauguciaków – Max Słabosz (kapitan), Mikołaj Minkner, Jakub Kała, Mateusz Prokop oraz Aleksander Chotecki (ten ostatni z Gimnazjum nr 1). Ostatnie miejsce na podium zajęła drużyna o nazwie „Pajacerka” – tutaj znów trzech uczniów TZNu – Aleksander Pakulski, Andrzej Pakulski oraz Adrian Powązka (kapitan drużyny), uczeń ZSE – Mateusz Król oraz Radek Baran – gimnazjalista uczęszczający do Gimnazjum nr 9. Zaraz za podium znalazła się drużyna o dosyć nietuzinkowej nazwie „Rewolucja agrarna oraz jej skutki gospodarcze i społeczne” – tutaj również w większości uczniowie II LO – Damian Kozieł (kapitan drużyny), Kuba Płysa, Jakub Gizler oraz chłopaki z innych szkół Adrian Pianka z ZSSB i Mateusz Trojak z ZST. Powyższe drużyny zostały uhonorowane nagrodami. Główną nagrodę – myszki Bloody V7 USB firmy A4Tech oraz „Riot Points” o wartości 30 zł zgarnęła zwycięska drużyna. Wszystkie 4 drużyny zostały dodatkowo nagrodzone drobnymi upominkami w postaci gier komputerowych.

 

W podsumowaniu pierwszej edycji turnieju przede wszystkim chciałbym serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do naszego sukcesu. Ogromne podziękowania należą się do Krzyśka Kulawiaka – od września już drugoklasisty – dzięki staraniom którego udało nam się zakupić 10 kart graficznych, bez których na szkolnych komputerach „Lola” nie dałoby się odpalić. Karty graficzne na stałe będą zamontowane w 10 komputerach i z pewnością pozwolą nam na organizację kolejnych edycji turnieju w przyszłości. Dziękujemy Pani Monice Stryszawskiej, firmie „Leoplast” oraz firmie „Elektro-Hydra” za wsparcie finansowe rozgrywek. Dziękujemy firmie addpc.pl za udzielenie rabatu na nagrody w zawodach. Dziękuję również wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tego turnieju.

Piotr Szyma

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 32
  • Wt
  • 36
  • Śr
  • 34
  • Czw
  • 33
  • Pt
  • 35