• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

  Komitet Organizacyjny

 • Drodzy Uczniowie nie przychodzicie do szkoły, jednak OBOWIĄZKOWO uczestniczycie w nauczaniu zdalnym. Nauczyciele w dzienniku elektronicznym w zakładce „praca domowa” będą zamieszczali dla Was informacje dotyczące zadań do wykonania.

  Dyrekcja Szkoły

12.09.2014 12:20

Podsumowanie wakacyjnej rywalizacji

Wraz z ostatnim dniem wakacji końca dobiegły sportowe rywalizacje Trauguciaków z wykorzystaniem aplikacji Endomondo. Tradycyjnie zliczaliśmy przebiegnięte i/lub przejechane rowerem kilometry. W porównaniu do ubiegłorocznych (wakacyjnych) zmagań, większą aktywnością wykazali się rowerzyści. Co prawda, na starcie w porównaniu z poprzednim rokiem stanęło o 8 osób mniej, ale pozostali uczestnicy przejechali blisko 3 tys. km więcej. Biegaczy również była mniejsza liczba (dokładnie 8), lecz im nie udało się poprawić wyniku z 2013r.
W obu dyscyplinach walka na szczycie tabeli miała zbliżony przebieg. Już w pierwszych dniach zabawy pozycje liderów zajęli nauczyciele „Traugutta”, które bez problemu utrzymali do końca zmagań. Aby jednak tak się stało, aktywność fizyczna musiała być obowiązkowym elementem nie tylko dnia codziennego, ale również wakacyjnych wyjazdów.

W rywalizacji biegowej wystartowało 19 Trauguciaków, którzy łącznie przez 6,75 dnia pokonali 1446 km (to dokładnie odległość pomiędzy Częstochową i Paryżem). Absolutnym ‘dominatorem’ okazał się prof. Michał Nowak, który sam przebiegł ok. 1/3 wspomnianego dystansu. Postawa (a motywacja w szczególności) profesora zasługuje na szczególne uznanie. Biegał systematycznie przez całe wakacje, w tym niemal codziennie z Ustronia Morskiego do Kołobrzegu i z powrotem podczas wakacyjnego pobytu nad morzem (dystanse od 10 do ponad 24km.) Ciekawostka – przebiegnięte przez p. Nowaka 547 km w rywalizacji rowerowej dałoby wuefiście IX miejsce. Srebrny medal za 212,8 km zawisł na szyi stałego uczestnika naszych zabaw z Endomondo, kilkukrotnego zwycięzcy poprzednich edycji – p. Krzysztofa Wróbla, absolwenta „Traugutta” (matura 1983), który w sierpniu codziennie biegał w Krakowie, a na najniższym stopniu podium stanęła kobieta, biegająca podczas kanikuły w jednym z włoskich kurortów, uczennica II LO - Marysia Popczyk (prawie 178 km).


W rywalizacji pomiędzy samymi paniami pierwsza trójka wyglądała następująco: I m. Marysia Popczyk (kl. IID), II m. Kasia Blukacz (kl. IID), III m. Małgorzata Czebatul (kl. IIF).

48 rowerzystów okrążyło połowę Ziemi jadąc wzdłuż równika - przejechali łącznie 20.484 km. Zajęło im to 1,6 miesiąca ; ) Tak jak zaznaczyliśmy na wstępie – i tutaj najlepszy okazał się nauczyciel pracujący przy Kilińskiego 62. Prof. Marek Podgórski zwyciężył z dystansem 2432 km. Szkolny pedagog swą aktywność uprawiał wzdłuż wybrzeża, tyle że duńskiego (przemierzył ten kraj z północy na południe). Tegoroczny pierwszak Mateusz Wtulich z IE do naszej zabawy przyłączył się dość późno, bo dopiero na jej półmetku, co nie przeszkodziło w dogonieniu i pokonaniu większości rywali. Przejechane 1723 km pozwoliły mu cieszyć się srebrem. Na pochwałę zasługuje fakt, iż pomimo młodego wieku chłopak sam planował wielokilometrowe wycieczki, które później realizował. Walka o III miejsce była również zacięta – realną szansę na brąz miały minimum trzy osoby. Dwie z nich pokonał p. Jacek Chwist, absolwent „Trauguta”(matura 2007).

Pomiędzy kobietami najlepsza okazała się absolwentka Kasia Górniak (1482 km), II miejsce przypadło p.prof. Ewie Ludwin (533 km), III uczennicy kl. IIB – Patrycji Pudło (480km).

 

Nowy rok szkolny to okazja do uruchomienia kolejnej, już szóstej edycji naszej zabawy z wykorzystaniem aplikacji Endomondo. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do przyłączenia się:

Z buta... przyjacielu VI – rywalizacja biegowa

Dosiądź swojego bajka czyli... Tour de Traugutt VI – rywalizacja rowerowa.

 

Wprowadziliśmy pewną modyfikację. Zaliczane będą tylko treningi dodawane z urządzeń wykorzystujących GPS (nie można już dodawać treningów ręcznie).

II LO

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -