• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

29.09.2014 18:35

Dwudniowy rajd rowerowy TBT

Korzystając z optymistycznych prognoz pogody Traugutt Bikers Team serdecznie zaprasza uczniów na dwudniowy rajd rowerowy w dniach 3-4 października (piątek – sobota). Trasa będzie prowadziła przez  urocze zakątki Jury. Po drodze czeka na nas wiele atrakcji: Zielona Góra, jeziorko krasowe, Góry Towarne, w których zobaczymy jaskinie:  Towarną i Niedźwiedzią, kamieniołom Kielniki, zabytkowy kościółek w Zrębicach, pustynię Siedlecką, kamieniołom Warszawski, Bramę Twardowskiego, źródła Zygmunta i Elżbiety, pstrągarnię Raczyńskich, młyn Kołaczew, źródło Spełnionych Marzeń, staw Sen Nocy Letniej, jaskinię Niedźwiedzią, staw Amerykan, Diabelskie Mosty, jaskinię oraz źródło zdarzeń w Ostrężniku, Czatachowę, sanktuarium w Leśniowie, kirkut w Żarkach, bunkry Punktu Oporu w Żarkach, ruiny zamku w Mirowie oraz odrestaurowany zamek w Bobolicach, pałac Raczyńskich i dworek Krasińskich w Złotym Potoku.

Nocleg przewidziany jest w schronisku w Bobolicach. Dziennie do pokonania odległość ok. 55 km. Ponieważ pojedziemy Jurą, będą podjazdy oraz szybkie zjazdy. Trasa w przeważającej części prowadzi drogami asfaltowymi (80%) pozostałe to szutry, drogi leśne i polne (20%).

Koszt udziału to 20 zł (cena noclegu z pościelą w schronisku). Wyżywienie we własnym zakresie.

Zgłoszenia najpóźniej do środy 1 października 2014r. przyjmują oraz dodatkowych informacji udzielają  prof. Marek Podgórski oraz prof. Bartłomiej Bigdowski.

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!