• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

30.09.2014 22:16

XXXII Rajd Traubeanów za nami

Trzydzieści dwa lata temu Trauguciacy pod hasłem Aleksandra Janowskiego (założyciela Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego) „Poznać, pokochać, służyć” ruszyli po raz pierwszy na trasę Złazu Trauguciaków. Zwyczaj wędrowania jurajskimi szlakami przetrwał do dnia dzisiejszego i tak w deszczowy poranek 27 września 2014r. siedem klas Traubeanów ruszyło ku „leśnej przygodzie”. Padający z małymi przerwami niemal do południa deszcz, nieco podkopał morale piechurów, za to świecące od południa słońce szybko je podniosło. Płonące ognisko i kiełbaski dodatkowo poprawiały nastrój. O godzinie czternastej rozpoczęła się „bitwa na głosy”- klasowe głosy. Każdy z oddziałów wspierany przez wychowawcę dumnie prezentował piosenkę, logo oraz „stylówę”. Wszystko to bacznie obserwowało i oceniało szacowne Jury.

Tuż przed godziną szesnastą organizatorzy podliczyli wyniki całodziennych zmagań a następnie  ogłosili zwycięstwo klasy IE (mat-fiz). Tuż za nią (z tą samą liczbą punktów, ale z gorszą frekwencją) znalazła się klasa IG (biol-chem-mat). Trzecie miejsce przypadło klasie IC (biol-chem-fiz).

Mamy nadzieję, że za rok aura będzie dużo łaskawsza.

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!