• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

30.10.2014 09:41

Sudoku czyli cyfry muszą być pojedyncze

Do wypełniania diagramu 9 × 9 w taki sposób, aby w każdym wierszu, w każdej kolumnie i w każdym z dziewięciu pogrubionych kwadratów 3 × 3 znalazło się po jednej cyfrze od 1 do 9 przystąpiło 19 uczniów. Przeważały – jak to w naszym liceum dzieje się od lat – dziewczęta. Dominacja płci pięknej nie była tylko liczebna, również to Panie najszybciej prawidłowo wpisywały kolejne cyfry do diagramu.

Zwyciężczynią „Turnieju Sudoku w Traugucie” została uczennica klasy IIC – Wiktoria Wrona. II miejsce zajęła triumfatorka poprzedniego turnieju – Sara Witek z kl. IIIE. Honor Panów (i pierwszaków) obronił Marcel Raksimowicz z kl. ID, zajmując najniższy stopień podium. Kinga Dróżdź musiała niestety zadowolić się miejscem IV. V przypadło Mateuszowi Prokopowi z kl. IIE, natomiast VI ex aequo zajęło aż pięć osób: Anna Nagi (IF), Martyna Podgórska (IIA), Maria Popczyk (IID), Natalia Sochańska (ID) oraz Filip Szewczyk (IID).

Chęć uczestnictwa w zawodach wyraziło 31 osób, do rywalizacji przystąpiło 19.

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!