• Drodzy Uczniowie nie przychodzicie do szkoły, jednak OBOWIĄZKOWO uczestniczycie w nauczaniu zdalnym. Nauczyciele w dzienniku elektronicznym w zakładce „praca domowa” będą zamieszczali dla Was informacje dotyczące zadań do wykonania.

  Dyrekcja Szkoły

 • 100-lecie II LO Romualda Traugutta w Czestochowie

  Drodzy Trauguciacy,

  Rok 2020 jest rokiem stulecia funkcjonowania naszej szkoły pod patronatem Romualda Traugutta. W ciągu stu lat istnienia mury naszego liceum opuściły tysiące absolwentów. Niezależnie od tego, jak potoczyły się ich losy w dorosłym życiu, absolwenci pozostają na zawsze członkami rodziny Trauguciaków.

  W dniach od 16 do 18 października 2020 roku zamierzamy hucznie świętować jubileusz stulecia naszej Alma Mater. Na rodzinne spotkanie z okazji tej uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów.

  Komitet Organizacyjny

  Program zjazdu czytaj

  Pakiety sponsorskie czytaj


 • Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, działające przy naszej szkole zachęca do wsparcia działań statutowych  poprzez odpisanie 1% podatku dochodowego!!!

  OD DNIA 29 CZERWCA 2010 ROKU  STOWARZYSZENIE TRAUGUTT DLA PRZYSZŁOŚCI  JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO (Numer KRS: 290637.

  PRZEZNACZ 1% SWOJEGO PODATKU NA UFUNDOWANIE STYPENDIÓW DLA UZDOLNIONYCH „TRAUGUCIAKÓW” MAJĄCYCH TRUDNĄ SYTUACJĘ MATERIALNĄ.

  Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, 42-200 Częstochowa, ul.   Kilińskiego 62

  Nr konta: 51 1050 1142 1000 0023 2886 7342

  Przekaż 1 procent podatku na II LO w Częstochowie

31.12.2014 10:01

Agata zaśpiewa na pl. Biegańskiego

Jeśli ktoś zastanawia się jeszcze, jak spędzić dzisiejszy wieczór, to jedną z propozycji może być koncert uczennicy „Traugutta” – Agaty Dziarmagowskiej, który rozpocznie się o godzinie 22.30 na pl. Biegańskiego.

2014r. dziewczyna zapewne zaliczy do bardzo udanych:

- tak naprawdę to właśnie ona wygrała ostatnią edycję "X Factor" (przynajmniej wg onet.pl/muzyka),

- znalazła się w gronie 20 najbardziej wpływowych nastolatków w Polsce,

- wg wyszukiwarki Google w zestawieniu najczęściej wyszukiwanych haseł w kategorii muzyka polska znalazła się na 8 miejscu,

- zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie TOP Teen Gwiazda ESKA.pl,

- teledysk do piosenki "Mogę wszystko, nic nie muszę" w serwisie YouTube ma ponad 3.000.000 wyświetleń,

- we wrześniowym wydaniu "Jasne, że Częstochowa" mogliśmy przeczytać wywiad z Agatą, w którym wypowiada się m.in. na temat "Traugutta":

"Co ze szkołą? Przecież masz 17 lat i chodzisz do liceum, a czas promocji singla nałożył się na równie gorący okres w szkole - koniec roku szkolnego.
Chodzę do Liceum im. R. Traugutta w Częstochowie. Zdałam do drugiej klasy. Dużo godzin opuściłam w drugim semestrze, ale dzięki pomocy mojego wychowawcy i całego grona pedagogicznego ogarnęłam tę sytuację. Pozytywnie zaskoczyło mnie to, że mam  do czynienia ze szkołą, która nie podcina skrzydeł. Pomagali też koledzy
z klasy. Zdarzało się niejednokrotnie, że kiedy pisałam na grupie swojej klasy na Facebooku prośbę o pomoc, od razu pojawiały się podpowiedzi, kiedy jest jaki sprawdzian i z czego się przygotować. Nie spodziewałam się tego i dziękuję za to! Tragutt jest szkołą otwartych i kreatywnych ludzi."

-  była gościem programu Kuby Wojewódzkiego.

Gratulujemy.

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -