• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

25.10.2010 07:25

Przejmij inicjatywę i zorganizuj własne przedsięwzięcie kulturalne!

      Jeśli masz pomysł na projekt kulturalny, grupę przyjaciół gotowych go zrealizować, jednak brak Ci doświadczenia i wiedzy, jak to zrobić, przyjdź na POLIGON KULTURALNY.
Poligon Kulturalny to miejsce dla młodych animatorów kultury, którzy chcą zdobyć umiejętności i wiedzę niezbędną przy organizacji imprez kulturalnych. To warsztatowe spotkania z praktykami, zmagającymi się z tą materią na co dzień. To eksperymentowanie i zdobywanie doświadczenia.
To dobra zabawa i możliwość realizacji własnego pomysłu. To oddanie inicjatywy w ręce młodych.
Fundacja im. Edwarda, Jana, Józefiny Reszków wspólnie z Ośrodkiem Promocji Kultury „Gaude Mater” i Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Częstochowie zaprasza *młodzież *
*w wieku 16-26 lat* do udziału w warsztatach dla młodych animatorów, liderów grup młodzieżowych i organizacji. Podczas 3 spotkań uczestnicy dowiedzą się jak z pomysłu stworzyć projekt, jak pozyskać fundusze na jego realizację i jak swój plan wprowadzić **
w czyn. Poznają zasady działalności organizacji pozarządowych, nauczą się przygotowywać oferty sponsorskie i notatki prasowe, a nawet spróbują swoich sił w wystąpieniach publicznych.
Na zakończenie warsztatów przygotują własny projekt kulturalny i zaprezentują go przed całą grupą oraz komisją konkursową. Jury – rówieśnicy uczestników Poligonu – ocenią projekty i wybiorą 2 najlepsze – ich autorzy zdobędą *nagrody pieniężne: 600 zł i 400 zł.*
Najciekawszy projekt zostanie zrealizowany w 2011 roku połączonymi siłami uczestników oraz organizatorów Poligonu.
Chętnych do udziału w Poligonie prosimy o wypełnienie ankiety /(można ją znaleźć na stronie www.gaudemater.pl oraz www.rok.czestochowa.pl )/ i przesłanie *na adres* ada@gaudemater.pl *do 8 listopada 2010*.
Czekamy na zgłoszenia indywidualne bądź zespołów dwu - lub trzyosobowych.
Osoby zakwalifikowane zostaną powiadomione mailowo do 15 listopada.
Spotkania na Poligonie Kulturalnym odbędą się w sali OPK „Gaude Mater” w dniach:
20 listopada, 27 listopada, 4 grudnia 2010. *Udział w warsztatach jest bezpłatny.*

poleca p.prof. A. Gołębiowska

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!