• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

Komitet Organizacyjny

26.10.2010 07:29

Niepokonane!

To już szóste z kolei spotkanie wygrane przez siatkarki z Traugutta! Tym razem, na znanym już wszystkim parkiecie Kopernika podjęłyśmy walkę z Liceum im. Henryka Sienkiewicza. Atmosfera była gorąca. Można powiedzieć (ku naszemu niezadowoleniu), że aż wrzało. Na szczęście poradziłyśmy sobie z tym faktem i szybko obniżyłyśmy temperaturę spotkania, przez otwarcie 10 okien :) Na boisko wkroczyłyśmy w pełnym skupieniu, punktualnie o godzinie 12:00. Pierwsza część spotkania była dość zacięta. Atak za atak. Punkt za punkt. Dopiero w drugiej połowie udało nam się odskoczyć na kilka punktów i spokojnie zakończyć partię wynikiem 25:21 (?). W kolejnym secie skupiłyśmy się (podobno) bardziej na naszym (jakże cudownym) Klubie Kibica, zamiast na grze. Dziewczyny z Sienkiewicza wyprowadziły 5 punktową przewagę 12:17, którą dzięki doskonałej zagrywce udało nam się zniwelować. Zacięta walka trwała do końca, lecz tym razem to Sieniu zachował zimną krew i wygrał wynikiem 25:23. Tie-break jest nasz! Z tym hasłem weszłyśmy na boisko przed 3, decydującą partią. Od początku utrzymywałyśmy kilku punktową, bezpieczną przewagę. Celne plasy w środek pola oraz dobra gra "na siatce" pozwoliła nam decydować o wyniku. Mecz zakończyłyśmy "asem serwisowym", który idealnie zwieńczył całe spotkanie.
Pojedynek zakończony wynikiem 2:1 dla Traugutta! Kolejne spotkanie już wkrótce. Prawdopodobne będzie to półfinał z "Samorządówką" bądź "Kochanowskim" (aczkolwiek to tylko nasze przypuszczenia). Dziękujemy serdecznie Klubowi Kibica, który tym razem nas nie zawiódł i dzielnie wspierał nas przez cały mecz, opiekunowi KK prof. Izabelli Zawiszy oraz naszemu dzielnemu trenerowi prof. Płaczkowi. :)

newsa przygotowała: Aga Janik kl. II D