• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

26.10.2010 07:31

Dyktando w TZN

      Podobnie jak w poprzednich latach, tak i dzisiaj w Technicznych Zakładach Naukowych pióra (lub częściej długopisy) poszły w ruch, skrobiąc zawzięcie zawikłany tekst X edycja Konkursu Ortograficznego Częstochowskich Szkół Ponadgimnazjalnych. Chemoterapia, hipochondryk, turecczyzna - to tylko kilka słów, z którymi przyszło się zmierzyć uczestnikom, a wśród nich uczniom "Traugutta": Pawłowi Złotkowskiemu i Sarze Mishchil. Wyniki ogłoszono w godzinę po zakończeniu konkursu, a nasze liceum po raz kolejny zajęło stanowisko na podium - 3 miejsce zdobył Paweł Złotkowski, który w II LO stał się już "etatowym" mistrzem ortografii (srebrny medal przegrał o... dwa brakujące przecinki). Sara zajęła VII miejsce (na 25 startujących). Gratulujemy!

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!