29.03.2015 01:44

Nocny sukces pływaków z Traugutta

Tuż przed zmianą czasu z zimowego na letni miejska pływalnia zgromadziła uczestników „Nocnego maratonu pływackiego”. Zainteresowanie zawodami okazało się rekordowo duże – rywalizacja odbywała się aż w czterech turach po 30 minut każda. „Traugutta” reprezentowały dwa składy. Pierwszy to chłopcy na stałe trenujący w „Atucie”, drugi to damsko-męska ekipa składająca się z osób do niedawna trenujących pływanie oraz amatorów pływania, dla których nocne zawody były pierwszym takim doświadczeniem.

Męska drużyna od początku nastawiona była na walkę o jak najwyższe miejsce na podium. Jak sami chłopcy mówili jeszcze przed zawodami, widząc odwiecznych rywali – starszych kolegów z „Trójki”, będą walczyć o srebro. Najwyższe miejsce na podium wydawało się być (jeszcze) poza ich zasięgiem. Niestety – niespodzianki nie było. Podobnie jak rok temu zwyciężyli rośli pływacy z UKS Trójka. Trauguciacy zajęli II miejsce - najlepsze w historii startów (jako "Traugutt") naszych uczniów i nauczycieli w tych zawodach. Tu ciekawostka – obie drużyny startowały w dość podobnych składach i uzyskały niemal dokładnie takie same wyniki, jak rok temu – odpowiednio 62 i 58 pięćdziesięciometrowych długości). Drugi zespół… do samego końca dzielnie walczył z rywalami, upływającym czasem, oporem wody i własnymi słabościami.
Bardzo dobry wynik pierwszego składu ostrzy apetyty na zbliżające się mistrzostwa szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu. Miejsce na podium wydaje się być pewne. Czy będzie to najwyższe?
"Traugutta" reprezentowali: Konrad Wieczorek (kl. IA), Krystian Nocuń (kl. IC), Szymon Lewandowski (kl. IC), Krystian Dzidowski (kl. IE), Krystian Makuch z "Kochanowskiego" oraz Julia Makuch (kl. IIIC), Oliwia Psiuk (kl. IE), Julia Purgal (kl. IB), Natalia Wojtczak (kl. IB), Mikołaj Piejko (kl. IG), Wojciech Bojanowicz (kl. IIC).

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!