• Drodzy Uczniowie nie przychodzicie do szkoły, jednak OBOWIĄZKOWO uczestniczycie w nauczaniu zdalnym. Nauczyciele w dzienniku elektronicznym w zakładce „praca domowa” będą zamieszczali dla Was informacje dotyczące zadań do wykonania.

  Dyrekcja Szkoły

 • 100-lecie II LO Romualda Traugutta w Czestochowie

  Drodzy Trauguciacy,

  Rok 2020 jest rokiem stulecia funkcjonowania naszej szkoły pod patronatem Romualda Traugutta. W ciągu stu lat istnienia mury naszego liceum opuściły tysiące absolwentów. Niezależnie od tego, jak potoczyły się ich losy w dorosłym życiu, absolwenci pozostają na zawsze członkami rodziny Trauguciaków.

  W dniach od 16 do 18 października 2020 roku zamierzamy hucznie świętować jubileusz stulecia naszej Alma Mater. Na rodzinne spotkanie z okazji tej uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów.

  Komitet Organizacyjny

  Program zjazdu czytaj

  Pakiety sponsorskie czytaj


 • Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, działające przy naszej szkole zachęca do wsparcia działań statutowych  poprzez odpisanie 1% podatku dochodowego!!!

  OD DNIA 29 CZERWCA 2010 ROKU  STOWARZYSZENIE TRAUGUTT DLA PRZYSZŁOŚCI  JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO (Numer KRS: 290637.

  PRZEZNACZ 1% SWOJEGO PODATKU NA UFUNDOWANIE STYPENDIÓW DLA UZDOLNIONYCH „TRAUGUCIAKÓW” MAJĄCYCH TRUDNĄ SYTUACJĘ MATERIALNĄ.

  Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, 42-200 Częstochowa, ul.   Kilińskiego 62

  Nr konta: 51 1050 1142 1000 0023 2886 7342

  Przekaż 1 procent podatku na II LO w Częstochowie

08.05.2015 21:16

„Video, ergo sum” - Widzę, więc jestem - konkurs filmowy dla młodzieży

Trwa regionalny konkurs filmowy dla młodzieży, organizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Technika wykonania filmu jest dowolna. Wykorzystać można telefon komórkowy, aparat fotograficzny, kamerę, tablet. Istnieje natomiast temat przewodni konkursu „Video, ergo sum” – Widzę, więc jestem.

- Tematem przewodnim konkursu jest „Tożsamość”. Kierujemy go do młodzieży klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu subregionu północnego województwa śląskiego – mówi Ewelina Ignaszak-Stolarska z częstochowskiego ROK. – Celem jest oczywiście zainspirowanie młodych ludzi do tworzenia tak zwanych filmowych portretów własnych, gdzie wybrany temat narzuca pewną formułę postrzegania rzeczywistości, ale z drugiej strony pokazuje różne sposoby tego postrzegania. Tak więc czekamy na takie filmowe portrety młodych ludzi: jak widzą swoją miejscowość, miejsce, w którym dorastają, gdzie się uczą.

Filmy przesyłać można do 30 października, nie powinny być dłuższe niż 15 minut, gatunek i stylistyka są dowolny. Obrazy nie mogą być jednak wcześniej publikowane ani naruszać praw autorskich. – Oczywiście to muszą być filmy samodzielnie realizowane, nowe, filmy nigdzie nie kopiowane, nie montowane z już powstałych utworów – mówi Ewelina Ignaszak-Stolarska. – Uroczyste ogłoszenie wyników oraz oczywiście pokaz nagrodzonych filmów odbędzie się 27 listopada o godz. 17.00 w naszej Galerii ART-FOTO przy ul. Ogińskiego 13 a.

Filmy będą wykorzystywane przez organizatora przede wszystkim do promocji konkursu. – Chcemy się również pochwalić i promować młode talenty, które tutaj zostaną zauważone i pojawią się przy tej pierwszej edycji konkursu. Mamy nadzieję, że z roku na rok ta akcja będzie kontynuowana i coraz więcej ciekawych propozycji artystycznych młodych ludzi się tutaj pokaże – mówi organizator. Szczegółowe zasady uczestnictwa w konkursie „Video, ergo sum” na stronie Regionalnego Ośrodka Kultury: 
Regulamin
Karta zgłoszenia

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -