• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

08.05.2015 21:16

„Video, ergo sum” - Widzę, więc jestem - konkurs filmowy dla młodzieży

Trwa regionalny konkurs filmowy dla młodzieży, organizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Technika wykonania filmu jest dowolna. Wykorzystać można telefon komórkowy, aparat fotograficzny, kamerę, tablet. Istnieje natomiast temat przewodni konkursu „Video, ergo sum” – Widzę, więc jestem.

- Tematem przewodnim konkursu jest „Tożsamość”. Kierujemy go do młodzieży klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu subregionu północnego województwa śląskiego – mówi Ewelina Ignaszak-Stolarska z częstochowskiego ROK. – Celem jest oczywiście zainspirowanie młodych ludzi do tworzenia tak zwanych filmowych portretów własnych, gdzie wybrany temat narzuca pewną formułę postrzegania rzeczywistości, ale z drugiej strony pokazuje różne sposoby tego postrzegania. Tak więc czekamy na takie filmowe portrety młodych ludzi: jak widzą swoją miejscowość, miejsce, w którym dorastają, gdzie się uczą.

Filmy przesyłać można do 30 października, nie powinny być dłuższe niż 15 minut, gatunek i stylistyka są dowolny. Obrazy nie mogą być jednak wcześniej publikowane ani naruszać praw autorskich. – Oczywiście to muszą być filmy samodzielnie realizowane, nowe, filmy nigdzie nie kopiowane, nie montowane z już powstałych utworów – mówi Ewelina Ignaszak-Stolarska. – Uroczyste ogłoszenie wyników oraz oczywiście pokaz nagrodzonych filmów odbędzie się 27 listopada o godz. 17.00 w naszej Galerii ART-FOTO przy ul. Ogińskiego 13 a.

Filmy będą wykorzystywane przez organizatora przede wszystkim do promocji konkursu. – Chcemy się również pochwalić i promować młode talenty, które tutaj zostaną zauważone i pojawią się przy tej pierwszej edycji konkursu. Mamy nadzieję, że z roku na rok ta akcja będzie kontynuowana i coraz więcej ciekawych propozycji artystycznych młodych ludzi się tutaj pokaże – mówi organizator. Szczegółowe zasady uczestnictwa w konkursie „Video, ergo sum” na stronie Regionalnego Ośrodka Kultury: 
Regulamin
Karta zgłoszenia

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!