• Drodzy Uczniowie nie przychodzicie do szkoły, jednak OBOWIĄZKOWO uczestniczycie w nauczaniu zdalnym. Nauczyciele w dzienniku elektronicznym w zakładce „praca domowa” będą zamieszczali dla Was informacje dotyczące zadań do wykonania.

  Dyrekcja Szkoły

 • 100-lecie II LO Romualda Traugutta w Czestochowie

  Drodzy Trauguciacy,

  Rok 2020 jest rokiem stulecia funkcjonowania naszej szkoły pod patronatem Romualda Traugutta. W ciągu stu lat istnienia mury naszego liceum opuściły tysiące absolwentów. Niezależnie od tego, jak potoczyły się ich losy w dorosłym życiu, absolwenci pozostają na zawsze członkami rodziny Trauguciaków.

  W dniach od 16 do 18 października 2020 roku zamierzamy hucznie świętować jubileusz stulecia naszej Alma Mater. Na rodzinne spotkanie z okazji tej uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów.

  Komitet Organizacyjny

  Program zjazdu czytaj

  Pakiety sponsorskie czytaj


 • Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, działające przy naszej szkole zachęca do wsparcia działań statutowych  poprzez odpisanie 1% podatku dochodowego!!!

  OD DNIA 29 CZERWCA 2010 ROKU  STOWARZYSZENIE TRAUGUTT DLA PRZYSZŁOŚCI  JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO (Numer KRS: 290637.

  PRZEZNACZ 1% SWOJEGO PODATKU NA UFUNDOWANIE STYPENDIÓW DLA UZDOLNIONYCH „TRAUGUCIAKÓW” MAJĄCYCH TRUDNĄ SYTUACJĘ MATERIALNĄ.

  Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, 42-200 Częstochowa, ul.   Kilińskiego 62

  Nr konta: 51 1050 1142 1000 0023 2886 7342

  Przekaż 1 procent podatku na II LO w Częstochowie

26.04.2015 16:18

Najlepsi pływacy chodzą do Traugutta

Po tygodniowej przerwie pływacy II LO powrócili do obiektu przy. Al. Niepodległości, by tym razem konkurować już nie pomiędzy sobą, a z koleżankami i kolegami z częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych. Program Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu przewidywał rywalizację  czterema stylami na dystansie 50 m każdym oraz sztafety 4x50 m. Do zawodów przystąpiło 12 placówek (licea, technika oraz zespoły szkół). Bardzo miło nam poinformować, że zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców drużynowo I miejsce przypadło uczniom „Traugutta”. Jest to największy sukces uczniów II LO w historii Igrzysk. Na podium w poszczególnych konkurencjach stanęli (w kolejności startów):
dziewczęta
50m stylem motylkowym
III m. Julia Makuch kl. IIIc
50m stylem klasycznym
II m. Katarzyna Dyga kl. IIf
III m. Julia Domańska kl. IIc
50m stylem dowolnym
III m. Oliwia Psiuk kl. Ie
sztafeta 4x50m
II m. Makuch, Zdon, Dyga, Psiuk
chłopcy
50m stylem motylkowym
I m. Łukasz Chowaniec kl. IIe
III m. Szymon Lewandowski kl. Ic
50 m. stylem grzbietowym
II m. Konrad Wieczorek kl. Ia
50m stylem klasycznym
II m. Krystian Nocuń kl. Ic
sztafeta 4x50m 
I m. Wieczorek, Nocuń, Lewandowski, Chowaniec (przewaga nad drugą drużyną wyniosła 9,18 sec!!!)
Na sukces obu drużyn zapracowali również zawodnicy, którzy co prawda nie stanęli na podium, lecz waleczną postawą zebrali punkty do łącznej klasyfikacji. Wśród dziewcząt były to: Weronika Włodarek kl. If, Wiktoria Zdon kl. If, Karolina Makuch kl. Ie i Małgorzata Domagała z kl. IIc, natomiast wśród chłopców: Michał Drzewski kl. IIa, Mikołaj Piejko z kl. Ig, Krystian Dzidowski z kl. Ie oraz Wojciech Bojanowcz z kl. IIc.
Bardzo dobre wyniki zawodników nie byłyby możliwe, gdyby nie wieloletnie systematyczne treningi w częstochowskich UKS-ach (najczęściej w „Trójce” lub „Atucie”). Warto wspomnieć, że nasz najlepszy zawodnik - Łukasz Chowaniec trenuje (jak sam mówi – „od przedszkola”) a dokładnie od 11 lat dwa razy dziennie, pierwszy trening rozpoczynając już o godz. 6:30!
P.S. Zaraz po zawodach organizatorzy pozwolili zawodnikom na wykonanie skoków do wody z 5 m. wieży. Najbardziej efektowny 'splash' (jak widać na zdjęciach) wykonał... Szczepan :)

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -